172.000 dolarlık dijital kedi!

Dijital para Bitcoin admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

172.000 dolarlık dijital kedi!

CryptoKitty # 896775 ile tanışın. Adı Dragon.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Kestane rengi gözlere sahip, esas rengi “cottoncandy” (pamuk şeker).  Biyografisine tarafından “bir keresinde Rebecca Black’i ısırdı” ve komşularına casusluk yapmayı “heyecan verici” buluyor.

O bir dijital kedi ve Salı günü bir başka biri onu 172.000 $ değerinde ödeme ile satın aldı. Evet, bu 172.000 ABD doları ya da tamamen 600ETH (Ethereum). 2018’e hoş geldiniz. Dijital kedi şimdi kullanıcı Rabono’ya ait.

CryptoKitty’ler esas olarak, üreyebilen dijital koleksiyonlardır ve mesela nadir bir Magic: The Gathering Card’ın kıymetli olduğu şekilde değerlidir. Esasen, CryptoKitties blok zincirde olduğundan, Dragon (veya 896775) ayrıntılarıyla benzersizdir ve çoğaltılamaz. CryptoKitties’in arkasındaki millet ağır ağır “Gen 0” kedileri yayınlıyorlar ve 50.000 ile sınırlanmış durumdalar, ama bu kediler üreyebiliyorlar.

Bu koşul da Gen 0 kedilerin en değerli olma eğiliminde oldukları anlamına geliyor.

Bu yüzden Dragon’un 172.000 dolara satması son derece ilginç. Kıyas için belirmek icabında, bir CryptoKitty için ödenen sıradan fiyat 60 dolardır. Medyan fiyat 9 dolar. Daha önce yapılan büyük CryptoKitty satışlarına bakarsanız, karşılıklı olan bir özellikleri bulunuyor: Tümü çok eski. Bir CryptoKitty için ödenen en yüksek ikinci para miktarı Aralık 2017’de 110.000 dolardı. Bu CryptoKitty#18 içindi. Benzer gün birisi CryptoKitty#4 için 107.000 dolar ödemişti. Her iki kedi de de Gen 0’dı.

Keza her ikisi de şimdiye kadar yaratılmış ilk CryptoKitties arasında ve böylece de yüksek bir değere sahipler. Dragon ise ayrı. Dragon #896775 numarası ile dokuzuncu cins bir dijital kedi. Neden birinin onun için bu dek çok para ödediğini kavramak şiddet. Sevimli ve bir keresinde Rebecca Black’i ısırmış olsa bile.

CryptoKitties bize büyük satışlar veya yatırımlar hakkında halka açık yorum yapmadığını bildirdi, oysa görünürde değersiz bir dijital kediye bu kadar fazla yatırım yapmanın birtakım potansiyel nedenleri olduğunu söyledi: “Ola Ki de alıcının kediye ya da satıcı ile bireysel bir bağlantısı vardı.”

“Belki sahiden, gerçekte, CryptoKitty’nin nasıl göründüğünü beğendiler.”

Önceki HaberKatlanabilir Telefon Samsung F Neye Benzeyecek?  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir