2019’da Yıldızı Parlayacak 10 Ücretsiz Mobil Uygulama (iOS – Android)

Mobil Uygulamalar admin 192 Okundu
sponsorlu reklam

2019’da Yıldızı Parlayacak 10 Ücretsiz Mobil Uygulama (iOS - Android)

Yıl hanesinde bir sayı daha değişti, 2019’a antre yaptık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobil kullanım dünyasında büyük değişimler yaşanacak. Mobil Tatbik Reçetesi’nin bu haftaki bölümünde, öbür kategoriler altında 2019’da yıldızı parlayacak 10 uygulamayı seçtik.

Mobil cihaz tatbik alışkanlıklarımız değişiyor. Bu alışkanlıklarımıza entegre olan mobil uygulamalar, her zaman olduğu gibi başarılı işler ortaya çıkarıyorlar. Yaygın şekilde kullanılan uygulamalardan tutun, eksik sayıda kullanıcıya hitap eden uygulamarda bu aktarmak ve büyümek zorunda kalacaklar.

2018’i geride bıraktığımıza göre bundan böyle 2019’un trendlerine tedbirli almak gerekiyor. Sizin için uzun uzun araştırmalar yapıp, her birisi öbür kategoride olan 10 mobil başvuru formu seçtik. Bu uygulamalar, yukarıda bahsettiğimiz değişimlere önceden etap uyduran, öncü ve reformcu şirketler kadar geliştirildiler. Kullanım amaçlarınıza göre, listede mutlaka işinize yarayacak bir dilekçe bulacağınıza inanıyoruz.

Mint Browser:

Xiaomi göre tüm Android cihazlar için geliştirilen Mint Browser, mobil tarayıcı işinin bilgisayar dünyasından ne değin farklı bir rekabet içerdiğini kanıtlar nitelikte. Zira hemen şimdi yeni bir tatbik olmasına rağmen çabuk, hafif ve firmaya kadar tehlikesiz bir internet deneyimi sunuyor.

Uygulamanın 2019 içerisinde muhakkak daha fazla insana ulaşacağını, ola ki de iOS sürümünün çıkacağını düşünüyoruz.

MINT Browser – Secure & FastİNDİR

Google Duo:

Duo, zaten yapacağını 2018’de yaptı, görüntülü görüşme servisi olarak WhatsApp gibi enerjik rakipleri aleyhinde 1 milyar kullanıcı barajını aştı. 2019 baştan başa Duo’nun daha fazla insan göre kullanılacağını söylemek muhtemel. Zira ücretsiz ve internet üzerinden görüntülü karşılaşmak için en basit ve süratli uygulamaların başında geliyor.

Google DuoİNDİR Google DuoİNDİR

Buffer:

Eğer bireysel veya kurumsal, aniden fazla sosyal ağ hesabına sahipseniz, hepsini tek yerden idare etmek için Buffer’ı kullanabilirsiniz. Sosyal medyanın herkes için daha manâlı ülkü geldiği bir çağa harmoni süreciniz, böyle uygulamalarla kolaylaşıyor. Buffer, 2019 beklentileri en yüksek işlevsel uygulamalardan birisi olarak göze çarpıyor. Bunun en büyük nedeni, ücretsiz sürümünde kullanıcıları fazla sınırlandırmaması.

BufferİNDİR BufferİNDİR

Mojo:

Instagram gibi sosyal medya kanallarının önlenemez yükselişi, beraberinde enerjik bir alt pazarı da otaya çıkardı. Mojo, düşey formattaki Öykü (Story) paylaşımlarınız için bambaşka düzenleme seçenekleri sunan bir mobil başvuru formu. Şimdilik yalnızca iOS desteği veren Mojo, önümüzdeki aylarda Android atağını yapacağa ve 2019 en iyi tamamlayıcı uygulamalarından birisi olacağa benziyor.

Mojo’nun yaptığı işi Adobe programlarında yapmak bazen saatlerinizi alabilir.

MojoİNDİR

Google Lens:

Listedeki bir diğer Google uygulaması, gerçekten Google Tezgâhtar’ın büyük bir parçası olan Lens özelliği. Firmanın en uygun kararı, bu hizmeti asistanıyla birlikte sunmaktı. Kamera üzerinden görsel arama yapmaya imkan veren bu yapay zeka harikası, Android cihazlardaki Yardımcı’a entegre durumda. iOS kullanıcıları App Store üzerinden Tezgâhtar uygulamasını indirerek Lens özelliğini kullanabilirler.

2019 yılı her tarafında görsel aramanın yaygınlaşacağını söyleme işten bile yok.

Google Asistan (iPhone)İNDİR

Civilisations AR:

Mesele arttırılmış hakikat olduğunda, kuşkusuz fazla pozitif misal sunabiliriz. Nitekim bu örnekler aralarında en stabil olanı ve para kazanma nedeniyle kullanıcıyı yormayan kullanım Civilisations AR. BBC’nin aynı isimli belgeselinden uyarlanan bu AR uygulaması, telefonunuzun kamerası aracılığıyla antik medeniyetlerden günümüze değin ulaşan kadim eserleri önünüze getiriyor.

AR uygulamaları için önümüzdeki haftalarda daha ayrıntılı listeler hazırlayacağız. Nitekim Civilisations AR, bir başka 2019 trendi olacak “sanal müze” kavramına yeni bir perspektif getirdiği için listemizde yer alıyor.

Civilisations ARİNDİR Civilisations ARİNDİR

Microsoft To-Do:

Micorost’un mobil dünyada işletim sistemi rakbetine girememesi, başvuru işine odaklanmasını sağladı. Firmanın her an Windows için yeni bir mobil platfom geliştirmesi mümkün. Microsoft To-Do gibi bireysel uygulamalar, iOS ve Android platfomlarında en iyi ışık halkası gelip, bu platfomda yerlerini alabilirler. Bizden Apple ve Google’a bir uyarı olsun.

To-Do, tek hesapla çok sayıda cihazdan erişilebilen, elastik bir yapıya sahip. Şimdiden diğer planlama uygulamalarına nal toplatmaya başladı.

Microsoft To-DoİNDİR Microsoft To-DoİNDİR

Drops:

Dil öğrenimini yazılı içeriklerden uzaklaştırıp görsellik ve ağırlama ikilisine odaklayan Drops, 31 öbür dili içeren varlıklı bir eğitim kütüphanesine sahip. Eğlenerek dil öğrenmek isteyen herkesin, sıkılmadan kullanabileceği yenilikçi bir kullanım olduğu söylemek muhtemel.

Eğitim ve özellikle yabancı dil öğrenimi üstüne kuvvetli rakiplerinin üzerine gitmeye başladığını görüyoruz. 2019 her tarafında Drops, daha geniş kitlelere hitap edebilir.

DropsİNDİR DropsİNDİR

Twitch:

YouTube karşısında kuvvetli bir canlı yayın sızıntı alternatifi olan Twitch, artık daha dağıtılmış yayıncılara konut sahipliği yapmaya başladı. Her seferinde bilgisayar üzerinden platforma bağlı olmak baskı, bu nedenle gitgide stabil bir ışık halkası gele mobil uygulaması fazlasıyla kullanışlı.

Yayınlama ve içerik çeşitliliği arttıkça daha pozitif insanın 2019 içerisinde Twitch kullanmaya başlaması olası.

TwitchİNDİR TwitchİNDİR

Instagram:

Listenin en tepesinde, 2018’deki inanması şiddet yükselişiyle Instagram var. Muhakkak kullanıyor olabilirsiniz, ama böyle bir listede Instagram’a yer vermemek alışılmadık kaçardı. Facebook bünyesinde geçtikten sonra yükselen Instagram, 2019 içerisinde Facebook’un kullanıcı sayısını geçeceğe benziyor.

Pazarlama, sosyal ağ, haber alma gibi gerekli ihtiyaçların yeni merkezi Instagram olacak. Bir bakıma bütün dünyanın ziyaret edebildiği dijital bir AVM ya da sosyal merkez olarak düşünebiliriz.

InstagramİNDİR InstagramİNDİR

2019’da elbette beklenmedik bir şekilde aradan sıyrılıp yıldızlaşan uygulamalar da olacak. Eğer sizin de kullandığınız ve daha çok insana ulaşacağını düşündüğünüz uygulamalar varsa, teklif olarak yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reçetesi serimizin önceki listelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir