2019’un İlk Windows 10 Güncellemesinde Neler Var?

Genel admin 315 Okundu
sponsorlu reklam

2019'un İlk Windows 10 Güncellemesinde Neler Var?

Microsoft, Windows 10 için yeni kümülatif güncellemesi olan KB4480116’yı yayınladı. Bu güncellemede, daha önce sık sık sorunlar çıkartan 1809 güncellemesinde geliştirmeler var.

Her yıl başında olduğu gibi bu yılın başında da Microsoft’un yeni kümülatif güncellemeleri yayınlandı. Yeni güncelleme, Ekim 2018 güncellemesine sahip olan cihazları niyet alıyor. (Bilgisayarınızdaki Windows’un versiyonunu bilmiyorsanız Başlat menüsüne “winver” yazarak öğrenebilirsiniz.)

2019’un ilk güncellemesinde, üç ayrı değiştirme yapılmış durumda. Microsoft Edge, Internet Explorer, Windows kernel, Windows Linux altsistemi ve Microsoft Scripting Engine için gelen güvenlik güncellemelerinin yanında PowerShell’deki bazı hatalar da giderilmiş.

Daha önce idareci olmayan hesapların da uzakta erişimine izin verilebilen PowerShell uygulamasında yapılan değişiklikle bundan böyle yönetici yetkisi olmayan hesaplar, bilgisayara PowerShell ile uzakta erişim sağlayamayacak.

Microsoft ayrıca üçüncü parti uygulamaların hotspota bağlanmasını engelleyen bir hata keşfettiklerini ve bu hatanın da yakın zamanda giderileceğini söyledi. Şirket yetkililerine göre bu sorunun çözümünü taşıyan minik bir yama paketi de fazla yakın zamanda yeşil ışık alabilir.

KB4480116 güncellemesi şu esas değin kimseye bir önceki güncellemede yaşanan sorunları yaşatmadı. Güncellemenin içerdiği güvenlik önlemlerinin epeyce kayda değer olduğunu vurgulayan firma, insanları bir lahza önce yeni güncellemeyi indirmeye gösteri ediyor.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/what-s-new-in-windows-10-cumulative-update-kb4480116-524475.shtml#sgal_0

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir