5G yarışında LG’nin rakibi Oppo!

Yapay zeka admin 212 Okundu
sponsorlu reklam

5G yarışında LG'nin rakibi Oppo!

Oppo, yeni tür mobil ağların laboratuvar testlerinde önemli bir kilometre taşı elde ettikten daha sonra, ticari bir 5G telefonunu piyasaya süren ilk zeki telefon üreticisi olmayı hedefliyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Çinli telefon üreticisi, cihazlarından birini başta 5G ağına bağlamayı başardı, bu da gelişmekte olan son engellerden birisini aşarak 2019’da piyasaya sürülmesinin yolunu açtı.

Şirket bir açıklamada “Oppo, bir R15 zeki telefon terminali ile 5G iletişim ağı aralarında 5G iletişim protokolünü, laboratuvar ortamında başarılı bir şekilde kurdu” dedi.

Oppo Araştırma Enstitüsü 3D görünüm, sanal realite (VR) ve artırılmış realite (AR) alanlarındaki 5G uygulamalarını araştırıyor. Bu üç teknolojinin, 3 boyutlu görüntülü görüşmeler ve çevrimiçi oyunlar için kullanılabilecek bir “Karma Realite” yaratmak için birleşeceğine inanılıyor.

Tüm bunlara ilave olarak işyeri 5G yeniliklerini ortak çözümlemek için ‘5G Pilot’ programında çip üreticisi Qualcomm ile çalışıyor.

Daha önce ABD operatörü Sprint ile uyumlu bir cihaz çıkarmayı planladığını ifade eden LG ile sert bir rekabete girecek olan Oppo, dünyanın önde gelen cihaz üreticilerinden biri olsa da başarısı şimdiye dek anavatanı Çin ve Hindistan gibi yükselen pazarlarla sınırlı kalmış durumda. Bunun önümüzdeki yıllarda değişip değişmeyeceğini göreceğiz.

Ilk 5G ağı zaten şu lahza ABD’nin büyük şehirlerinde Sabit Kablosuz Erişim (FWA) ile genişbant olarak sunulmakta, diğerlerinin ise 2019’da kullanıma hazır ülkü gelmesi bekleniyor.

Önceki HaberAOC, Yeni Monitörlerini Duyurdu! İşte Özellikleri  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir