Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’da ilk haftanın finalisti seçildi!

Haberler admin 199 Okundu
sponsorlu reklam

Abbas Güçlü İle Büyük Oyun'da ilk haftanın finalisti seçildi!

Gençlerin sesi Abbas Kuvvetli, yeni müsabaka programı ile 6 Mart Çarşamba günü Kanal D’de izleyicisi ile buluştu. Birbirinden farklı ve becerikli oyunların yarıştığı programda öğrencilerden yazılımcılara değin farklı sektörlerden oyun geliştiricileri yarıştı. Netmarble EMEA idare heyeti Başkanı Barış Özistek, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkurt, Gamfed Türkiye Kurucu Başkanı – Oyunlaştırma Uzmanı Altuğ Yılmaz ve Milliyet Yazı İşleri Müdürü Menderes Yılmaz ‘ın jüri üyeliği yaptığı yarışmada, adaylar oyunlarını sergilemek için kıyasıya uğraş etti.

Abbas Dinç İle Büyük Oyun yarışmasının finalisti muhakkak oldu

Ön elemeler sonucunda güya finale kalan yarışmacı adayları, Fatih Kültürlü – Kerem Yokuva – Kelime Kovalamaca, Ahmet Keleş – Drunkard Bird, Onur İğdi – Hoop Fly, Tolga Ünlü- Semih Gül- Abonetör oyunu jüri üyelerinin soruları karşı acayip cevaplarıyla izleyicilere ve jüriye hoşça süre geçirtti. Programın kulisinde de dünyanın en büyük oyuncu topluluğu kurucusu olan Cantuğ Unlost Özsoy ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç.Dr.Yavuz Samur’da yer aldı. Cantuğ Unlost Özsoy, ailelerin çocuklarını desteklemeleri gerekirken en büyük işin annelere düştüğünü söyledi. Çocukların yaratıcılıklarını ve oyun deneyimlerini kullanarak kendi oyunlarını tasarlamalarını anlatan ve aileleri kitaplarında bilgilendiren Doç.Dr. Yavuz Samur ise ailelerin çocuklarını desteklemelerini, oyunda kaldıkları sürenin ve oynadığı oyunların içeriklerini denetleme etmeleri gerektiğini ifade etti.

Abbas Zinde Ve Prof.Dr. Erhan Erkut’un VR oyunu ile stüdyo ’da sanal gerçekliğin içinde oyun oynayarak eğlenceli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Programda Doğa Kolejlerinden küçük oyun geliştiricilerde oyunlarını sergiledi. Ilk Öğretim öğrencileri Mustafa Selim Yanbolu, Ali Toprak Kırşan “Geri Mutasyon” oyunu ile sosyal sorumluluğa dikkat çektiler.“Double Trouble” oyunu ile 6. Derslik öğrencileri Ege Mavinil, Tuana Güler ve Mete Uğur Özcan Jüri ile komik anların yaşanmasına sebep oldu. Oyun geliştiricilerinin acayip oyunları karşısında tercih yapmakta zorlanan jüri üyeleri, Ahmet Keleş’in “DRUNKARD BİRD” oyununu birinci seçerken, öteki oyunlarında fazla başarılı olduğunu vurguladı. “Abbas Enerjik ile Büyük Oyun”da büyük ödül bütün 250 bin TL!

Birinciye,

– Netmarble ve Startershub kadar yatırım desteği karşılığında tam 250 bin TL ödül ve yayıncı desteği.

– Dünyanın dört bir göre gelen oyun geliştiricilerinin bir arada olduğu Unity Europe Kopenhag etkinliğine ağırlama.

– Just English’in New Jersey şubesinde 3 aylık dil eğitimi. İkinci ve üçüncüye

– Netmarble tarafından yayıncı desteği.

– Just English’in New Jersey şubesinde 3 ay dil eğitimi olanağı.

Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’ da, oyun geliştiricilerini büyük ödülün yanı sıra yurt içi ve yurt haricen fırsatlar da bekleyecek. İTÜ ARI Teknokent, Hacettepe ve ODTÜ Teknokent’te bedava büro imkanı olacak. Yarışmaya “yeni bir oyunum var, en iyi benim oyunum, Türkiye’yi mobil oyunlarında öbür bir noktaya taşırım” diyen cümbür cemaat başvurabilecek. Başvurular www.kanald.com.tr adresi üzerinden devam ediyor.

-Basın bülteni

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir