“Akıllı Yatak” ile daha rahat uyku

Bilim admin 164 Okundu
sponsorlu reklam

The Pod, sadece uykunuzu peşine düşüp takip eden yok, aynı zamanda daha rahatlatıcı bir hale getiren bir akıllı yatak olarak tanımlanabilir. Yatak, gece her tarafında sıcacık olmanızı garantilemek namına kendi sıcaklığını enerjik olarak ayarlıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Uykunuzun kalitesini etkileyebilecek her alanda teknolojiyi kullanmak isteyen bir işyeri olan Eight Sleep bu son yatağı meraklılarına sunuyor. Eight Sleep’in CEO’Su Matteo Franceschetti, TechRadar ile yaptığı röportajda, vaktiyle standart bir girişimci olduğunu, sürekli stresli olduğunu, az daha 7/24 çalıştığını ve uykusunun tüm bunlardan fena etkilendiğini söylüyor. Bu yüzden de otonom arabalar ve Mars’a seyahatin gerçekleşmekte olduğu günümüzde, bundan böyle geleneksel yatakların da sorgulanması gerektiğini düşündüğünü belirtiyor.

2019021602272275388.jpg

Franceschetti, bu amaçla yeni teknolojileri yataklara eklemenin yollarını aramaya başladığını söylerken, her gün, hayatımızın ortalamada üçte birini geçirdiğimiz bu ürünlerin önemini bir defa daha belirtiyor. Franceschetti’nin söylediğine kadar çiftlerin %43’ü, yatarken uyumaya çalıştıkları sıcaklık konusunda şikayetçiler ve bu da hem kendi uykularının, keza de partnerlerinin uykularının fena etkilenmesine sebep oluyor.

Pod ile beraber uykumuzu etkileyen durumların teftiş edilmesi bir adım daha kolay ve bu etkenlerin ola ki de en önemlisi olan sıcaklık, çözülen ilk sorun olarak gözüküyor. Eight Sleep’in nihai hedefi kuytu uykuyu etkileyen bütün etkenleri (mesela ses) kontrol etmek ve her geceyi muhtemel olan en bereketli haline getirmek.

Önceki HaberEpson 8’inci Kere En Yenilikçi Marka!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir