Analistlere Göre 2018 Model iPhone’lar USB-C Girişine ve Ekran İçi Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olacak

Cep Telefonları admin 251 Okundu
sponsorlu reklam

Analistlere Göre 2018 Model iPhone'lar USB-C Girişine ve Ekran İçi Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olacak

Apple’ın 2019 yılında tanıtacağı yeni iPhone modelleri hakkında yeni bilgiler açığa çıktı.

Apple’ın son yıllarda iPhone tasarımında değişikliğe gitmediğini biliyoruz ve daha önce ortaya meydana çıkan bilgilere Apple, bu tasarımını 2019 yılında tanıtacağı ve piyasaya süreceği iPhone modellerinde de koruyacak. Analistlerden gelen yeni bilgilere tarafından Apple’ın 2019 iPhone modelleri USB-C girişine ve ekran içi parmak izi okuyucusuna sahip olacak.

Araştırma kuruluşu Atherton Research’ün Başkan Yardımcısı ve Baş Analisti Jean Baptiste Su, 2019 yılında üretilecek iPhone modellerinin USB-C girişine ve ekran içi parmak izi okuyucusuna sahip olacağını söyledi. Ortaya meydana çıkan diğer söylentilere tarafından Apple, 2019 yılı iPhone modellerindeki çentiği de değerini düşürme çalışmaları üzerinde çalışıyor.

Apple’ın iPhone modellerinde bir buluş yaparak TrueDepth kamerayı, yeni zeki telefonlarının gerisinde da ekleyebileceği veya arka tarafta daha ucuza mâl olan ToF (mesafe ölçer sensör) kamera kullanabileceği düşünülüyor. Apple’ın geçen yıl itibariyle iPad Pro’da Lightning portundan vazgeçerek USB-C portuna geçiş yapması, bu yıl tanııtılacak iPhone’larda da aynı olayın gerçekleşebileceğini gözler önüne seriyor zirâ USB-C girişi ile iPhone kullanıcıları, aksesuar bulgu konusunda oldukça rahatlayacak.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/2019-Apple-iPhone-models-could-feature-in-display-Touch-ID_id112444

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir