Android Q Beta ortaya çıkıyor!

Android admin 166 Okundu
sponsorlu reklam

Android Q Beta ortaya çıkıyor!

2018 yılının ilk aylarında Google, Android 9.0 Pie sürümünün birincil geliştirici ön izleme sürümünü sunarak sanal çentik gibi değişik özellikleri geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Android’in geliştirme sürecinde tekrar geldiğimiz bu aşamada teknoloji devinin Android’in bir sonraki sürümü için ön izleme sürümünü ortaya sürmesini beklemek akılcı bir düşünceydi.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Google ise bu tahminleri boşa çıkarmayarak Android Q sürümü için yazılım hatası takip programını resmen kullanıma açtı. XDA Developers platformundan Mishaal Rahman, Google’ın gürültüsüz sedasız açtığı hata takip sayfasını birincil keşfeden kişiler arasındaydı.

Seems like Google opened up the bug tracker for submitting bugs related to the Android Q beta. The link to check for existing bugs filters by date created after March 11th.

Are you ready for Android Q?

https://t.co/MQj25b6XXZ pic.twitter.com/EZkNNFmCbW

— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) 11 Mart 2019

Google’ın kusur peşine düşüp takip programı,  şu an için kullanıcılara yayınlanmamış yeni Android işletim sistemi sürümünün bulundurduğu hataları geliştiricilerin raporlamasına dayanan bir sayfa özelliğinde.

Eğer hata takipçisine gelmek isterseniz “Android Public Tracker > Android Beta (Developer Preview) > OEM” yolunu takip ederek hata takipçisine ulaşabilirsiniz.

Bu gelişme, Ilıyan Malchev’in Google’ın Project Treble takımı kadar daha fazla firmanın Android geliştirme sürecine katıldığını duyurmasının arkasından gerçekleşti. Google, I/O 2018 konferansında Android Beta sürümünün Google Pixel modellerinin yanı sıra Nokia, OPPO, Xiaomi, OnePlus, Sony ve Essential markalarının seçilmiş modellerinde de olacağını duyurmuştu. Android Q Beta sürümü için hangi markaların ilk beta sürümünü destekleyeceğini ise süre gösterecek.

Önceki HaberGalaxy Note 10 Hayali de Olsa Etkileyici Görünüyor Sonraki HaberBu çaydanlık her şeyi sizin için yapıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir