Android Q ile uygulamalar da karalara bürünüyor

Haberler admin 160 Okundu
sponsorlu reklam

Android Q ile uygulamalar da karalara bürünüyor

Google, Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2019 etkinliğinde karşımıza yeni Android sürümü ile çıkacak. Android 10 Q olacak olan bu yeni sürüm ile uzun zamandır beklenen karanlık tema seçeneğinin sisteme ekleneceği günler öncesinden sızmıştı. Bugün ise karanlık temanın 3. parti uygulamalarda da kullanılabileceği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi uygulamala geliştiricileri, uygulamalarına karanlık tema seçeneğini ekleyebiliyor. Bu sayede bilhassa gece saatlerinde uygulamayı koyu tonlarda kullanarak göz sağlınızı koruyabiliyordunuz.

Ama Android bu noktada büyük bir icat yapacak. Geliştiriciye emrindeki kalmaksızın, eğer karanlık tema sistem genelinde açıksa uygulamalar da koyu renk paletine bürünecek. Mesela; karanlık tema seçeneğine sahip olmayan Play Store ve Instagram gibi uygulamalar başarılı bir şekilde karanlık tema seçeneğine geçiş yapacak.

Android 10 Q güncellemesi 2018’in 2. çeyreğinde Pixel modelleri için geliştirici önizleme sürümü olarak yayınlanacak. Yeni API ve sistem optimizasyonları ile gelecek olan bu sürümün, güvenlik için de bir takım iyileştirmeleri de barındıracağı söyleniyor.

YouTube’da nasıl para kazanılır?

Ünlü futbolcunun kardeşi olduğu ortaya çıktı

Milyonları böyle harcıyorlar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir