Android Q sürümü nasıl olacak?

Haberler admin 218 Okundu
sponsorlu reklam

Android Q sürümü nasıl olacak?

Google, bildiğiniz gibi her sene uyumlu yeni Android güncellemesi ile karşımıza çıkıyor. başlangıçta Pixel ve Android One dahilinde üretilen telefonların aldığı yeni sürüme bu yıl bir yenisi daha eklenecek.

Q sürümü ile gelecek olan karanlık temayı dilerseniz her zaman açık veya kapalı kullanmanın yanında, gün batımı ve gün doğumuna kadar otomatik açılıp/kapanmasını seçebileceksiniz. OLED ekranlı telefonlar için harikulade bir icat olan karanlık tema, bu sayede batarya tasarrufu sağlayacak. Çünkü OLED teknolojisinde siyah rengi oluşturmak için LED’ler yakılmıyor.

Keza Google, yeni Android sürümünde gizlilik adı altındaki bölümünü yenileyecek. Bu bölümde toplu bir şekilde uygulamaların erişmek istediği kişisel veriler görüntülenebilecek. Hem Google, geliştirici menüsünde de geliştiricilere ekstra özellikler sunacak.

Son olarak Google’ın yeni Android sürümü ile erişilebilirlik araçlarına da ağırlık vereceğini belirtelim. Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtılacak olan yeni Android sürümü, görünüşe göre Apple cephesinin hücum yapmasına niçin olacak. Umarız Google o kadar hamleler yapar ama Apple da yeniliklerini damıtarak vermekten vazgeçer.

‘Yumurta’nın içinden bakın ne çıktı!

Mert Alaş: 10 yıl önce, 10 yıl sonra

Sezon sonunda Galatasaray’da!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir