Android Telefonları Google Pixel’e Çeviren Uygulama Play Store’dan Kaldırıldı

Mobil Uygulamalar admin 164 Okundu
sponsorlu reklam

Android Telefonları Google Pixel'e Çeviren Uygulama Play Store'dan Kaldırıldı

Android cihazlar için Pixel deneyimi vadeden dilekçe, güvenlik gerekçesiyle Google Play Store’dan kaldırıldı.

Google Play Store’da telefonunuzu büyük oranda kişiselleştirmenizi karşılayan birçok ‘launcher’ bulunuyor. Bu uygulamaların en fazla dikkat çekenlerinden biri olan Rootless Pixel Launcher, Google Pixel deneyimini tüm Android cihazlarda yaşamayı vadediyordu. Ancak Google, bu durumdan böylece hoşnut değil gibi görünüyor.

Takriben bir hafta önce Google Play Store’da yayınlanan kullanım, binlerce kullanıcı göre indirildi. Google ise uygulamada bir güvenlik açığı tespit etti ve uygulamayı Play Store’dan kaldırdı. 

Rootless Pixel Launcher, büyük oranda Google Pixel deneyimi sunsa da bu deneyimi en realist ülkü getirmek için APK olarak yüklenen harici bir uygulamaya gereklilik duyuyordu. Bunun için kullanıcılara bildirim gönderen kullanım, bilinmez bir kaynaktan başvuru formu yüklemeye teşvik ettiği gerekçesiyle Play Store’dan kaldırıldı. 

Uygulamanın geliştiricisi Amir Zaidi, bu sorunu çözmek için çabaladığını ve birkaç gün içerisinde her yerde Play Store’da yayınlanacağını belirtti. Rootless Pixel Launcher’ı telefonuna kurmak isteyen Android kullanıcıları, şu an için yalnızca buradan APK dosyası indirerek kurulumu gerçekleştirebiliyor.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/rootless-pixel-launcher-removed-google-play-store-901563/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir