Apex Legends hilecileri banlanıyor

Haberler admin 138 Okundu
sponsorlu reklam

Apex Legends hilecileri banlanıyor

2017’den bu yana battle royale tarzındaki oyunların sayısında önemli bir artma yaşanıyor. PUBG ile başlayan bu işlem sonrasında Fortnite ile devam etmişti. Akabinde pek çok F2P statüsünde battle royale tarzı üretim oyun severlerin beğenisine sunuldu. Nitekim Apex Legends da bunlardan biri.

Respawn Entertainment kadar geliştirilen ve Titanfall evreninde geçen yapım, kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesine erişti.

Geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan oyun, ilk 24 saatinde 2 milyonun üstünde oyuncuya erişmişti. Aradan geçen vakit içerisinde hitap ettiği kitleyi şipşak arttıran oyun çoktan 25 milyonun üstünde kullanıcıya ulaştı.

Şüphesiz oyunu oynayan kitle ne dek büyük olursa hilecilerin sayısı da ister istemez pek artı oluyor. Şu durumu benimsemek gerekiyor. Online oyunların az daha hepsinde hileciler mevcut. Bu konuda yapacak böylece artı birşey yok. Karşınıza böyle bir oyuncu gelirse, rapor edip beklemek zorunda kalıyorsunuz. Özellikle de Apex Legends gibi yapımlarda bu durum daha da bıktırıcı bir hal alıyor. Çünkü oyun ücretsiz. Hileden banlanan oyuncu yeni bir hesap açıp hile ile oynamaya devam edebiliyor.

yine de Respawn hilecilerin önüne geçmek için elinden geleni yapıyor diyebiliriz. Çünkü oyun daha yeni çıkmış olmasına karşın çoktan 16 bin kişiden pozitif hileci banlanmış durumda. Olasılıkla bu rakam önümüzdeki günlerde daha da artacaktır.

 

 

 

Lahti açınca öldüler!

O ülkede feci kaza: minimum 24 ölü

Galatasaray’da ayrılık zamanı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir