Apex Legends’taki 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Haberler admin 129 Okundu
sponsorlu reklam

Apex Legends'taki 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Çıkması ile birlikte büyük bir ses getirmeyi başaran Apex Legends‘ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı. 48 saatte 2.5 milyon oyuncuya ulaşan ve Twitch platformunda lahza itibari ile 1. sıraya yükseleyn oyundaki karakterler ile ilgili yapılan açıklama Respawn tarafından geldi.

Apex Legends’ta iki karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Öncelikle oyunun resmi sitesindeki karakter açıklamalarına baktığımızda bu durumu ayrım ediyoruz. Kişilik açıklamasında Gibraltar isimli şahsiyet için “erkek arkadaşı babasının motosikletini çaldı” ibaresi bulunuyor. hem bu şahsiyet keza de 2. karakter için izah etme ise Respawn’ın topluluk yöneticisinden gelmiş. Gibraltar dışarıda Bloodhound karakteri için de konuşan Nic Rueben, bu karakterin cinsiyetinin belli olmadığını yani eşcinsel de olabileceğini belirtmiş.

Açıkçası oyunlarda bu stil durumların kesintisiz gündeme gelmesi ve bunun bir reklam malzemesine dönüşmesini garip bulduğumu söylemem gerekiyor. Yani bir karakterin nasıl oysa heteroseksüel olduğu açıklanmıyor veya üstünde durulmuyorsa, benzer şekilde eşcinsel olmasının da üstünde durulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir