App Store geliştiricileri daha hızlı milyoner oluyor!

Android admin 153 Okundu
sponsorlu reklam

App Store geliştiricileri daha hızlı milyoner oluyor!

Android işletim sistemi, küresel pazarda yüzde 85 gibi büyük bir payı elinde tutuyor. gerçi bu büyük paya karşın, yıllardır yapılan analizler App Store‘un, Google Play Store’a tarafından çok daha kârlı olduğunu gösteriyor. Bu durumu açıklama yapmak için, öyle fazla farklı bakış var. Bazıları Android cihazların daha fazla gelişmekte olan ülkelerde kullanıldığını belirtirken, bazıları da aradaki fiyat farklarına uyarı çekiyor.

Dedektör Tower‘ın yaptığı yeni araştırma, App Store’un bu konudaki üstünlüğünü bir kere daha kanıtladı. Verilere tarafından Amerika‘da bulunan 164 geliştirici, 2018 yılında App Store’dan birincil bir milyon dolarlarını kazandı. Google Play Store geliştiricilerinde ise bu rakam 88 kişiyle sınırlı kaldı. Aradaki fark yaklaşık 1,9 kat.

App Storeda ilk milyon dolarlarını şampiyon geliştiricilerin yüzde 33‘lük kısmı, bunu oyunlar üzerinden kazanmış durumda. Sıhhat ve Fitness uygulamaları ise yüzde 12 ile ikinci sırada bulunuyor.

Google Play Store’da ise, bu başarıyı sağlayanların yüzde 65‘i bunu oyunlar üzerinden sağlamış durumda. Play Store’da Afiyet ve Fitness‘ın payı ise yüzde 5 civarlarında kalmış.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir