Apple, App Store’da Satış Rekorunun Kırıldığı Yılbaşı Gelirini Açıkladı

Cep Telefonları admin 133 Okundu
sponsorlu reklam

Apple, App Store'da Satış Rekorunun Kırıldığı Yılbaşı Gelirini Açıkladı

Geçtiğimiz yılın başında 300 milyon dolar satım alımla rekor kıran App Store, 2019’da bu rekorunu tazeledi. Apple, yeni yıl gününde tam 322 milyon dolarlık satış yapıldığını açıkladı.

Apple her sene olduğu gibi, 2019’un başında da yaptığı yeni yıl satışlarından elde ettiği geliri açıkladı. 2018 rekorunu egale eden Apple, satış istatistiklerini paylaşarak yaklaşık olarak karoser gösterisi yaptı. Paylaşılan satış rakamlarına kadar, noel ve yılbaşı arasında 1.22 milyar dolarlık harcama kaydedildi. Yılbaşı günü ise rekor sayıda satmak yapılarak 322 milyon dolara ulaşıldı.

Apple sadece başvuru marketi olan App Store’da değil, diğer servislerinde de başarılı günler geçiriyor. Diğer hizmetlerden (iTunes, AppleCare, Apple Pay…) elde edilen gelirlerde de yükselme yaşanırken, bu alanda da yeni bir rekora gidiliyor. Çarşamba günü Apple göre yapılan paylaşımda, App Store’un diğer servis gelirlerinin, bütün zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına asistan olduğu belirtilmişti. App Store, Apple Music, Cloud Hizmetleri, Apple Pay ve reklam gelirlerinin toplu olarak birleştiği Apple hizmetleri, kendi satış rekorunu da bu nedenle kırmış oldu.

Yılbaşı satışlarında satın alınan uygulamaların çoğu, çoğunlukla son dönemde yüksek popülarite yakalamış uygulamalar. Oyun ve kişisel bakım kategorileri, satışlarda başı çekerken maksimum indirilen oyunlar Fortnite ve PUBG oldu.

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/01/03/ios-app-store-record-breaking-holiday-quarter/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir