Apple bu kez hedefi tutturamadı

Genel admin 134 Okundu
sponsorlu reklam

Apple bu kez hedefi tutturamadı

2018 yılının ardına kadar, AI asistanları seven kişiler 100 milyon adet civarında zeki hoparlör almış olacak. Önümüzdeki dört yıl içerisinde de bu sayının 300 milyona ulaşması bekleniyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Şimdilik bu 100 milyonun büyük bir kısmını Apple HomePod’lar oluşturmuyor. Yayınlanan bir raporda analiz firması Canalys, bu yılın sonunda Apple’ın zeki hoparlör piyasasının yalnızca %4’üne – yani hemen hemen 4 milyon satışa – sahip olacağını tahmin ediyor.

Buna karşılık Amazon, Amazon Echo serisi ile toplam satışın %50’sinden fazlasını oluşturacak ve Google da Google Home hoparlörleri ile piyasaya %30’luk katkıda bulunacak.

Canalys’in analizleri, HomePod satışlarının Amazon Echo satışlarının çok arkasında kaldığına dair daha önceki raporları doğrular nitelikte. Söylenilene göre Apple, HomePod’un düşük satışları dolayısı ile üretim miktarını düşürme kararı almıştı.

Henüz 1 yılı bulmayan satışın peşinde piyasanın %4’üne ulaşmanın, bilhassa Amazon’un yıllardır pat diye fazla hoparlör sattığı düşünülürse, standart altı olmadığı söylenebilir. Fakat Apple’ın fazla daha yüksek hedefleri bulunduğu bir reel.

Raporda belirtilene kadar Apple’ın satışları 2022 yılına kadar bir arz artacak ve toplam piyasa kontrolü %10’a ulaşacak. bununla birlikte Amazon’un hemen sahip olduğu piyasa liderliği de bu süre içerisinde düşmeye başlayacak.

Önceki HaberYeni Range Rover Evoque Ortaya Çıkıyor!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir