Apple oyun sektörüne gözünü dikti!

Haberler admin 152 Okundu
sponsorlu reklam

Apple oyun sektörüne gözünü dikti!

Dijital arşivin önemsiz olduğu ve tüketimin amaçsız bir şekilde epeyce arttığı günümüzde, firmalar dijital içerik satmanın yanında abonelik sistemlerine geçiş yapmıştı. Spotify, Netflix ve Xbox’ın Game Pass sistemi bu konuda oldukça başarılı oldu diyebiliriz. Bilhassa Xbox Game Pass sistemi ile yüzlerce oyunun sunulması, oyun sektörünün bu yönde gelişeceğinin sinyallerini vermişti.

Şimdi de Apple’ın oyun işine gireceği söylentileri ortaya çıktı. 2018’in ikinci yarısından beri oyun yapımcıları ile görüştüğü söylenen Apple’ın bu sistemi 2019 yılında hayata geçirmesi bekleniyor. Apple, yapımcılar/geliştiriciler ile anlaşmaya vardıktan daha sonra, aylık bir abonelik sistemine geçecek. Bu abonelik sistemi içerisinde Xbox Game Pass’teki gibi oyunlar yer alacak.

Olasılıkla büyük bütçeli yeni oyunların birçok doğrudan doğruya bu sisteme eklenecek. Şimdilik bu sistemin aylık ücreti ne değin olacak bilinmiyor. iPod touch (2019) ile oyun odaklı bir aygıt üreteceği söylenen Apple’ın, kendi maddi kontrolcüsünü de üretme gibi planları olabilir.

Nintendo Switch ile değeri görünen o ki el konsolları, daha önce Huawei’nin de dikkatini çekmiş ve yeni telefonlarını oyun konusunda Switch ile karşılaştırmıştı. Ama mobil oyunculuğun potansiyeli bir yere kadar. Nintendo’nun elinde çok dinç IP’ler yer alıyor. Bu müşteri IP’lerin mobile gelmesi uzun vakit alacaktır.

18 milyon liralık soru işareti

Scott ve Sofia’nın aşkı para basıyor

16 maçta 293 gol attı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir