Apple Türkiye, servis fiyatlarını düşürdü

Haberler admin 183 Okundu
sponsorlu reklam

Apple Türkiye, servis fiyatlarını düşürdü

Apple Türkiye, bugün aldığımız bilgilere tarafından teknik servis fiyatlarını düşürdü. Ürünlerine zam oluşturacağı zaman başlangıçta teknik servis fiyatlarını yükselten Apple’ın, bu indirimi çok yakında ürünlerine de yansıtacak.

Birincil etapta Apple’ın Mart ayındaki etkinliği sonrası Apple Store‘u yeni ürünler ile güncelleyeceği ve bu sırada fiyatları düşüreceğini sizlere aktarmıştık. Oysa Apple’ın Türkiye’deki rakiplerinin oldukça uygun fiyat politikası izlemesi, Cupertinolu firmanın elini daha çabuk tutacağını gözler önüne seriyor.

Apple CEO’su Tim Cook’un, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu talimat ile aslında bu indirimin sinyalleri verilmişti.

Tim Cook, 10.799 TL’ye iPhone Xs Max sattığı Türkiye’deki satışlardan hoşnut olmadığını ve özel fiyatlandırma uygulayabileceklerini belirtmişti. 10.799 TL‘lik iPhone Xs Max‘in rakibi olan Galaxy S10+ Türkiye’de 7.499 TL’ye satılıyor.

iPhone Xs Max ile Galaxy S10+ arasındaki 3.300 TL‘lik farkın bu indirim ile 1.000 TL’ye dek düşmesi bekleniyor. Yani anlayacağınız iPhone Xs Max yeniden 8.500 TL seviyelerine düşecek.

Apple, keza bu indirim dalgası ile iPad, Mac, Apple Watch ve diğer bütün aksesuarlarında da indirim yapacak. Fiyatı bir anda 1.200 TL’ye çıkan AirPods’un bu indirim ile 800-900 TL seviyelerine gerileyeceği düşünülüyor.

 

Döşemenin altından çıkanlar şaşırttı!

Faturalar yüzde 12 düşüyor

Karar verildi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir