Apple, Uygulama İçi Satın Alımlarda Hediye Dönemini Başlatıyor

Mobil Uygulamalar admin 190 Okundu
sponsorlu reklam

Apple, Uygulama İçi Satın Alımlarda Hediye Dönemini Başlatıyor

Apple’ın kullanım mağazası App Store’da yer alan kullanım içi satın alımlar bundan böyle hediye edilebilecek.

Apple geçtiğimiz Çarşamba günü itibariyle uygulama içi satın alımların hediye edilmesi seçeneğini kendi mağaza uygulaması App Store’un yönergelerine ekledi. Bu doğrultuda yakın zamanda faal olacak olan nitelik ile kullanıcılar; aile üyelerine, arkadaşlarına veya herhangi bir kişiye istedikleri uygulama içi satın alımı armağan edebilecek.

iOS kullanıcıları arasında uygulama armağan etme özelliği halihazırda bulunuyordu ama Apple işleri bir adım daha ileri götürerek uygulama içi satın alımların da armağan edilebilmesini sağlayacak. Bu bağlamda örneğin bundan böyle arkadaşınıza Fortnite’ta bulunan V-Bucks’ları armağan edebileceksiniz. 

Yılbaşı yaklaşırken Apple’dan gelen bu oldukça akılcı hareket, çoğu kullanıcının alacağı hediyelerle mutlu olmasını sağlayacaktır. Clash of Clans uygulamasında dünya genelinde 3.6 milyardan artı kullanım içi satın alım yapılmış olması, Apple’ın da kullanım içi satın alımlarda dönen para miktarlarının büyüklüğünü bildiğini ve bunu artırmak istediğini gösteriyor.

Kaynak : https://mashable.com/article/apple-in-app-purchases-gifting/#23_vWz3nViqw

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir