Apple’dan madene yasak geldi

Dijital para Bitcoin admin 131 Okundu
sponsorlu reklam

Apple'dan madene yasak geldi

Uygulamaların içinde kripto para birimi madenciliği böylece büyük bir mesele hâline geldi ama Apple, dilekçe kurallarını güncelleyerek, geliştiricileri uygulamalarına gizilce madencilik işlevleri koymaması konusunda uyardı. Kurallara yapılan bu güncellemenin geçen hafta gerçekleştiği düşünülüyor. Apple muhtemelen bunu, popüler Mac uygulaması Calendar 2’nin premium güncellemesinde birlikte gelen Monero madencisine yanıt olarak yaptı.

Yeni kripto para birimi kuralları, baskı verimliliği (2.4.2) ve farklı bir Kripto Para Birimi bölümünde (3.1.5) görülüyor. Birincisi, uygulamaların “kripto para birimi madenciliği gibi ilgisiz arka plan işlemlerini yürütemeyeceğini” söylüyor.

İkincisi, kripto para birimi konusunda uygulamaların neleri yapıp yapamayacağını açıklıyor. Geliştirici bir kuruluş olarak belirli olduğu sürece kripto için cüzdan uygulamalarına müsade veriliyor. Madencilik eğer bir bulut hizmeti üzerinde yapılıyor ve cihazın donanımını kullanmıyorsa, o süre sorun olmuyor.

Elbette Apple aracısız olarak madenciliği yasaklayan birincil firma değil. Google, kripto madenciliği uzantılarını Chrome Web Mağazası’ndan zaten yasaklamıştı. Yeni Apple kuralları, muhtemelen keza iOS keza de macOS uygulamaları için geçerli olacak.

Önceki HaberSamsungi Apple’ın Kazandığı Davaya İtiraz Etti Sonraki HaberBitcoin hırsızları fiyatları düşürdü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir