Aruba’dan çarpıcı rapor!

Genel admin 168 Okundu
sponsorlu reklam

Aruba'dan çarpıcı rapor!

Her yıl, somut perakendeci olarak hayatta kalma mücadelesi zorlaşıyor. Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba’nın yeni araştırmasına göre, tüketici beklentileri ve e-ticaret satışları artmaya devam ettikçe, dijital dünyaya düzen sağlamak için çok yavaş kalan işletmeleri zorlu bir işlem bekliyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki dilekçe izinleri

Aruba göre hazırlanan ‘Perakendecilikte Dijitalleşmeye Giden Yol’ başlıklı rapor, küresel perakendecilerdeki 900’ün üstünde idareci ve idareci olmayan kişi ile yapılan bir çalışmanın sonuçlarını ve Dijital Ticaret Stratejisi Danışmanı Gabrielle Hase ve ASOS Ventures’un Kurucusu Daniel Borboff isimli iki endüstri uzmanıyla yapılan röportajları içeriyor. Rapor sonuçları, yıllardan beri süren durgunluktan daha sonra perakende sektörünün teknolojiyi kucaklamak için niçin şimdiye kadar hiç olmadığı dek aç olduğunu da kanıtlar nitelikte.  Keza bu heves, daha iyi bir müşteri deneyimi ve daha dinç bir netice için perakendecilerin hayati hedeflere gelmek için işyerinde uzun vadeli yatırımlar yapması anlamına geliyor.

Raporda öne çıkan beş esas başlık ise şöyle:

Sektörün meslek uygun teknoloji kullanımına gecikmesi: Öteki sektörlere oranla perakendede meslek uygun teknolojiyi adapte etme daha yavaş oluyor. Ankete katılan yöneticilerin ve çalışanların adeta üçte ikisi (yüzde 63), yeni teknoloji uygulanmadığı takdirde kuruluşlarının rakiplerinin altına düşme riskine sahip olduğunu söyledi.

Dönüşüm projelerine bakarken, perakendecilerin başarıyı ölçmenin yeni yollarına bakmaları ve yatırım getirisinde uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini düşündüğünü belirten Daniel Borboff, “Sürekli yeniliklerden bahsediyoruz ve yatırım getirisi ufku sınırlama eğiliminde: ya hedefi vurursunuz veya projeyi öldürürsünüz. Başarıya dürüst ilerlememize tezgâhtar olacak başka ölçütler olması gerekiyor” dedi. Perakendecilerin, dijital dönüşüm için gereksinim duydukları yeteneklerin hepsinin geleneksel kurum içi rollere alınamayacağını da kabul etmesi gerektiğine inandığına vurgu yapan Borboff, “Seri hareket eden bir teşebbüs projesinde çalışmanın veya kendi markanızı inşa etmenin, daha eski bir perakendeci için çalışmaktan daha havalı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu alanda yüksek yetenekli mühendislere erişmek için kıtlığı olan, dış kaynak kullanmanız gerekir. İç ve dış kaynakları birleştirmenizi ve birlikte çalışmasını karşılayan bir kültür oluşturmanız gerekir,” şeklinde görüş belirtti.

Mutlu çalışanlar, mutlu müşteriler

Başarılı perakendeciler, müşterilerinin talepleri doğrultusunda ilerleyenler arasından çıkacak. Bu, çalışanlar ve müşteriler için kesintisiz ve entegre bir deneyim temin etmek için stokları yıkmak ve işin her aşamasında teknolojiyi uygulamak anlamına gelir.

Aruba raporunda, perakendeci çalışanlar, dijital dükkan teknolojisinin aracısız olarak bir etkisi olarak üretkenlik (yüzde 72), huzur (yüzde 62) ve rekabete farklılaşma yeteneği (yüzde 59) gördüklerini söylediler.

Aruba Pazarlama Çözümleri Direktörü Gerri Hinkel ise raporla ilgili görüşlerini şu şekilde özetledi:

“Perakendenin geleceği, alışveriş yapanlar, çalışanlar ve BT’nin yaşayacağı deneyimlerde dar. Müşteriler yalnızca mahsul tarafından değil, aynı zamanda perakendecinin hayatını kolaylaştırması ile alışveriş yaptıkları yerlerde de özel seçimler yapıyor. Geleceğin başarılı perakendecileri bu deneyimleri kolay, zeki ve kişisel ayla getirerek kazançlı çıkacak. Oysa sonra gelmek için teknoloji yatırımları yapma konusunda cesur olmalı ve bunun gelecekteki başarılarının anahtarı olacağını asla unutmamalıdırlar.”

Önceki HaberMate 20 Pro, Makro Fotoğrafçılıkta Kayda Değer Oyuncu Sonraki HaberOppo’nun Yeni Telefonu 10x Optik Zum Yapabilir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir