Assassin’s Creed Odyssey bu kez eşcinselleri kızdırdı

Haberler admin 182 Okundu
sponsorlu reklam

Assassin's Creed Odyssey bu kez eşcinselleri kızdırdı

Geçtiğimiz senenin en fazla satan oyunlarından bir parça başına olan Assassin’s Creed Odyssey‘e güncelleme gelmeye devam ediyor. Senenin son dönemlerinde meydana çıkan yapım, yılın en iyi oyunları aralarında gösteriliyordu. Oyun için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Legacy of the First Blade DLC‘sinin ikinci bölümü ise oyunun hikayesini hoş bir şekilde devam ettiriyor. Fakat DLC’de yer alan bir bölüm, oyuncuları kızdırmış durumda.

Assassin’s Creed Odyssey’den şaşırtan hareket

Oyunun hikayesinin bir kısmında başlıca karakterimizin çocuğu olabiliyor. İlişkilerin önemli bir seviyede olduğu Assasin’s Creed Odyssey‘de eğer istersen eşcinsel olabiliyorduk. Fakat DLC’de bulunan kısımda eşcinsel olsanız bile, karşı cins ile ilişkiye girip çocuk yapabiliyorsunuz. Eğer oyunda çocuk yapma başarımını başlatmak istiyorsanız, karşı cinsle ilişkiye girmek zorundasınız. Bu duruma tepki bildiren eşsincel topluluklar ise Ubisoft’u eleştirdi. 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eşcinsel bireylerden oluşan toplulukların bu konuyu eleştirilmesini haklı buluyor musunuz? Bakalım Ubisoft konu ile alakalı herhangi bir açıklama yapacak mı? İlerleyen günlerde göreceğiz. 2019 yılında yeni bir AC oyunu çıkartmayacağını söyleyen Ubisoft, seriyi 1 seneliğine dinlendirecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir