ASUS, yeni ROG ürünlerini tanıttı!

Donanım admin 195 Okundu
sponsorlu reklam

ASUS, yeni ROG ürünlerini tanıttı!

ASUS 2019’u yeni ürünlerinin tanıtımıyla karşıladı. ROG Merhaba 2019 etkinliğinde ASUS, Türkiye’de satışa çıkacak ROG serisi yeni ürünler hakkında manâlı bilgiler paylaştı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Etkinlikte yeni ürünlerle ilgili bir sunum yapan ASUS Türkiye OPBG Ülke Müdürü Erkan Genç şunları söyledi: “CES 2019’da tanıtılan ürünleri dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ROG serisi dünyanın en iyi oyun donanım ve yazılımını yaratmak için oluşturuldu ve bu doğrultuda belirli adımlarla ilerliyor. Yeni ürünler de bunun göstergesi. Oyunculara ürettiği özel ürünleriyle çoğu ilki gerçekleştiren ASUS ROG, burada duyurduğumuz ürünlerle bir başka dönüm noktasına imza atıyor.”

ROG Strix GeForce RTX 2060 ekran kartı

201901180003185285.jpg ROG Strix GeForce RTX 2060 ekran kartı

Teknoloji harikası sistemler için tasarlanan ve etkinlikte ilk kez Türkiye’deki meraklılarıyla buluşan ROG Strix GeForce RTX 2060, barındırdığı hız aşırtma (overclock) potansiyelini açığa çıkaran birçok bilhassa donatıldı. Aura Sync RGB hem aydınlatma sunuyor hem de az daha sınırsız renk seçeneğiyle hem ön kapağa keza de arkadaki plakaya hoş bir görünüm katıyor. Patentli üç Wing-blade fan ise bu orta seviyeli Turing™ ekran kartının performansını üst seviyelere taşıyor. Auto-Extreme teknolojisi adı bahşedilen özel otomatik imal süreciyle üretilen grafik kartının ısınmasını engelleyen çözümlere ilave olarak, devre kartı üzerindeki baskıyı azaltan metal takviye ve hem GPU hem de CPU sıcakları için hibrit fan kontrolü sunan FanConnect II başlıkları gibi üst seviye özellikler de mevcut. Performansı ve şık görünümü bir araya getirmek isteyenler, ROG Strix GeForce RTX 2060 ile aradıklarını fazlasıyla elde edecek.

Türkiye’de görücüye çıkan bir diğer ürün ise TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası. TUF Oyuncu Aksesuarları serisinin bir parçası olan kasanın tasarımında askeri motifler kullanıldı. GT501, bilgisayarın bileşenlerine eşsiz bir koruma sağlıyor. Çelik parçaların ağırlıklı olarak kullanıldığı kasanın sadece ön yüzünde ve oradaki bağlantı noktalarında plastik bulunuyor. Dumanlı bir görünüme sahip dayanıklı sırça, bilgisayarın bileşenlerine esrarengiz bir görünüş katarken, kasanın üst kısmında yer alan iki pamuk dokumalı tutacak da kasanın LAN partilerine taşınmasını kolaylaştırıyor. Ilave olarak, 2 adet düşey PCI-E slot ekran kartı nakliye desteği de bulunmakta. Hem GT501’de en yüksek oyun performansı için olmazsa olmaz olan fan ve radyatörler için birçok bölge bulunuyor.

ROG serisi yeni anakartlar ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega’da bulunan AMD X399 and Intel X299 çip setleri, üstün performans sunan çekirdekleri ve en gelişmiş işlemcilerde bulunan bant genişliğini bir araya getiriyor. Böylece performans meraklılarına, içerik üreticilerine aradıkları performansı ulaştırıyor. Threadripper ve Core X serisi işlemcileri barındıracak şekilde yenilenen ROG anakartlar eski versiyonlarına kıyasla sundukları performansı en üst seviyeye çıkarıyor ve yeni işlemcilerle yarışabilecek güce sahip oluyor.

İnovasyon ve performans beklentilerini aşan ürünler için kullanılan ‘Matrix‘ kelimesini içeren ekran kartı, birincil kez bu kartta kullanılan Infinity Loop özelliği ile birlikte geliyor. ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti ekran kartında kapalı şekilde yer alan su soğutma sisteminin yanına 3 fanlı hava soğutma sistemi de yer alıyor. Eşsiz bir Hybrid kapalı döngü soğutma sistemi olan Infinity Loop, kartın içinde 3 girişlik (slot) bir bölge kaplıyor. Matrix ismini taşıyan ürünlerde kullanılması için üretilen ROG Strix kartlarındaki özel devre kartı da işlemci çekirdeğini 1815MHz’e, hafızayı da GDDR6-14800MHz seviyesine çıkararak kullanıcılarına yüksek performans sunuyor. Bu rakamlara hız aşırtma yapan kartların yalnızca yüzde 5’i erişebiliyor.

Özel üretim olan Black Ops 4 sürüm ekran kartından sadece belirtilen bölgelerde 500 adet bulunuyor. Call of Duty: Black Ops 4 Edition sembolünü içeren bu özel ekran kartı, NVIDIA’nın A serisi   ekran kartlarıyla ahenkli olarak çalışabiliyor ve büyük bir performans ve soğutma sunuyor. Böylece oyunların aksiyon batmış anlarında bile performansın hiçbir kayıp yaşamadan, akan bir şekilde devam etmesini sağlıyor.

ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition, Turing’i 2.7 girişlik tasarımıyla soğutan aksiyel teknoloji, kapladığı alanın çoğunluğunu ısı yutucuya ayırarak bir önceki tür kartlara kadar yüzde 20 daha büyük bir yüzey alanı sunuyor. Büyük kanatları baştan sona yüksek performans gerektirmeyen oyunlarda faizsiz bir şekilde çalışırken, aktif soğutma gerektiren durumlarda tam da bu iş için üretilmiş olan 3 tane IP5X sertifikalı aksiyel fanı kullanıyor. Özel tasarımı sayesinde fanlar çok daha artı havayı fazla daha eksik sesle dışarı çıkarıyor.

Kartın olağan alıştırma değerleri oyunların en yüksek çözünürlükte oynanabileceği bir kadraj oranı sunuyor. Bu özellikler, mücadeleyi en son seviyeye taşımak isteyen oyuncuların Turing mimarisinin sahip olduğu gücü ardına kadar uygulamak isteyeceği bilindiği için tasarlandı. Süper bileşik bobin, katı polimer ve 16 yüksek akıntı zor aşamalarıyla ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition ekran kartının gücünün ardına kadar kullanılması için tasarlandı.

Bütün ROG Strix kartları Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Sektör standartlarını daha da yukarıya çıkaran bu otomatik üretim teknolojisiyle üretilen kartlar, bileşenlerin üzerindeki termal baskıyı ve üretim esnasındaki güç tüketimini azaltırken ürünün genel güvenilirliğini artırıyor.

Ilave olarak, ROG Call of Duty: Black Ops 4 oyun efektlerinin Aura ışıklandırmasıyla gösterilebilmesi için Activision’la birlikte çalıştı. Ekran kartının arkasındaki logo, turların umma süresiyle eşzamanlı olarak yanıp sönerken, oyuncu su altına daldığında veya oyunun Blackout modunda bir yapı yıkılırken bambaşka ışıkla yanıyor. Aura Sync teknolojisi, ışıkların diğer ROG Call of Duty: Black Ops 4’ten ilham alınan ürünlerle ve Aura uyumlu donanımlarla koordine olmasını sağlıyor.

ROG Gladius II Origin PNK LTD oyuncu faresi

2019011800042289785.jpg ROG Gladius II Origin PNK LTD oyuncu faresi

ROG Gladius II Origin PNK LTD, yanlarda ve tekerlekteki Maya çizgilerinden ilham alan desenleri ve açık gri rengi ile uyarı çekiyor. Ayrıca gri renk, pembe kauçuk değin kir göstermiyor. Ek olarak, çıkarılabilir kablonun da kirlenmemesi için kablosu da gri renkle üretiliyor. Tekerleğin arkasındaki DPI tuşu ve baş parmağın üzerindeki programlanabilir tuşlar da çok sık kullanılıyor. Dolayısıyla bu bölümün de lekelere karşı korunması için gri renk tercih ediliyor. Keza bu bölümler pembe renkli ana tuşlar ve gövde ile düzenli bir kontrast sunuyor. Alttaki ROG logosu ise beyaz rengiyle öne çıkıyor. Farenin daha aşağı kısmında ve tekerlekteki Aura Sync özellikli RGB ışıklarını kullanarak masada pembe veya gökkuşağı renklerinde bir parlaklık elde edilebiliyor.

ROG Gladius II Origin PNK LTD, orijinal sürümdeki PixArt 3360 optik sensörünü kullanıyor. 12000 DPI’a dek ulaşabilen bu dedektör, MOBA gibi daha düşük DPI gerektiren oyunlar için de ayarlanabiliyor. Programlanmış ayarlar arasındaki özel DPI anahtarı baştan sona profiller aralarında geçiş yaparak meslek ve oyun için kullanımı kolayca ayrılabiliyor. Hatta öbür oyun türlerinde bambaşka ayarlar kullanılabiliyor. Gladius II’nin bu sürümü yalnızca kısa bir süreliğine piyasaya çıkacak. Bu da dayanıklılığı daha da kayda değer ülkü getiriyor. Pembe düğmelerin aşağı yer alan Omron anahtarları 50 milyon tıklamaya dayanabiliyor. Anahtarları iterek takabildiğiniz soket baştan sona öbür direnç ve his sunan anahtarlar aralarında tercih yapabilirken, aşınan anahtarlar da zamanı geldiğinde değiştirilebiliyor. Dayanıklı kablonun yanında ikinci bir standart kablo ve çanta da bulunuyor.

ROG Strix Fusion 300 PNK LTD kulak üstü oyuncu kulaklığı

PNK LTD serisinden ROG Strix Fusion 300 kafa ve saçlara bağlantı eden bölümlerdeki renklerin solmaması  için kafa bandı ve protein deriden üretilen kulak yastıklarında açık gri renk tercih edildi.

Asıl öne çıkan renk pembe olduğu için ROG Strix Fusion 300 PNK LTD’in başka herhangi bir uygun gri bulunmuyor. Kafa bandının uzatılabilen çerçevesinin daha alçak kısmında bazı pembe bölümler bulunuyor. Ayarlanabilen ve en ince ayrıntısına kadar içeri toplanabilen mikrofon, sağ kulaklığın içine giriyor. Bu sayede, mikrofon içerideyken pembe renkte bir kesinti olmuyor. Orijinal ROG Strix Fusion 300’deki kırmızı ışık ise genel estetiğe daha uygun olan beyaz renkle değiştirildi.

ROG Strix Fusion 300’ün pastel renklerdeki dış tasarımının aşağıda ise 50 mm ASUS Essence sürücülerine ve 7.1 çevresel seslere sahip aynı oyuncu kulaklığı yatıyor. Yenilenen hava geçirmez odacık tasarımı havayı içeriye hapsederken, ses sızıntısını ve titreşimi azaltıyor. Sürücülerin çevresinde daha pozitif alan olduğu için daha fazla hava alınabiliyor ve daha geniş bir ses alanı oluşturuluyor. ROG Strix Fusion biri USB diğeri standart 3,5 mm ses almak üzere iki kabloyla geliyor. Böylece mahsul mobil cihazlarda ve PC’de de kullanılabiliyor.

Dünyanın bir numaralı ROG oyuncu monitörleri

2019011800044032085.jpg Dünyanın bir numaralı ROG oyuncu monitörleri

Kullanıcılar, etkinlikte şampiyonların, profesyonel oyuncuların ve milletlerarası etkinliklerin tercihi olan ASUS ROG monitörleri deneyimleme fırsatını da elde etti. ROG oyuncu monitörleri son dört yıldır dünya liderliğini koruyor. ROG’un bu başarısı, küresel pazarlara yönelik bilgi karşılayan TrendForce’un bir parçası olan WitsView adlı lider araştırma ajansı tarafından da doğrulandı.

WitsView’in takvim olarak hazırladığı raporu, 100 Hz ve üzeri oyuncu monitörleri pazarının 2018’de iki kat büyüyerek dünya genelinde 5,1 milyon adet ürüne ulaştığını ortaya koydu. Aynı rapora göre ASUS ve ASUS ROG oyuncu monitörleri tüm rakiplerini geride bırakarak, dünyada PC oyuncularının en popüler tercihi olmaya devam ediyor.

Önceki HaberGame of Thrones’un yeni Teaser’ı yayınlandı! Sonraki HaberApple Qualcomm’dan 1 Milyar Dolar Özendirme İstediSosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir