Asus Zenfone 5’e Android 9 Pie Güncellemesi Geldi

Cep Telefonları admin 174 Okundu
sponsorlu reklam

Asus Zenfone 5'e Android 9 Pie Güncellemesi Geldi

Android’in en son sürümü 9 Pie, Asus Zenfone 5’e geliyor.

Google, Android’in son sürümü Android 9 Pie’ı çıkaralı birkaç ay olmasına rağmen az önce sayılı cihazda bulunuyor. Android ekosisteminde Android 9 Pie’ın yüklü olduğu cihazlar %0.1’den daha az bir kısmı kaplıyor. Android sisteminde en son sürümün cihazlara geç yayınlanmasının aşağı ise her firmanın kendi arayüzünü kendi cihazlarına yama yapması gerektiği yatıyor.

Samsung Android 9 Pie güncellemesini başlangıçta Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus cihazlarına Noel’de sunarken Asus’ta ise Android 9 Pie güncellemesine sahip olan birincil aygıt Asus Zenfone 5 oldu. Eğer Zenfone 5 (ZE620KL) cihazına sahip iseniz, Ayarlar > Yazılım Güncellemeleri kısmından güncelleme olup olmadığını yoklama etmeniz öneriliyor.

Eğer Asus Zenfone 5 (ZE620KL) cihazınız için bir sistem güncellemesi bulunmuyorsa ilerleyen günlerde güncelleme olup olmadığını takip etmenizde yarar var zirâ Asus, güncellemeleri kullanıcılarına kademeli olarak dağıtıyor. Cihaza gelen güncelleme 1GB’ın üzerinde olup Firmware’i 16.0610.1812.58 versiyonuna güncelliyor ve bununla birlikte güvenlik yaması da içeriyor.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/01/03/asus-rolls-out-android-9-pie-to-the-zenfone-5-ze620kl/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir