Autodesk Pixlr ile yüzlerce fotoğraf efekti

Android admin 480 Okundu
sponsorlu reklam

Autodesk tarafından yaratılan Autodesk Pixlr adlı uygulama hem web’de hem de mobil ortamda büyük beğeni toplamıştı. Pixlr (eski adıyla Pixlr Express), o uygulamanın tüm güzel yanlarını alıp daha da geliştiren bir uygulama. Pixlr çok sayıda efekt ve düzenleme aracı içeriyor. Bunlar arasında kırpma, bulanıklaştırma, rötuş, kırmızı göz düzeltme gibi araçlar var. Ayrıca Autofix (otomatik düzeltme) aracı fotoğrafınızı tek dokunuşla daha gösterişli bir hale getirebiliyor.

Autodesk Pixlr ‘ın en güçlü yanlarından biri, zengin filtre ve efekt koleksiyonu. İnanması güç ama uygulama dahilinde 600’den fazla efekt var. Dolayısıyla denemekten yorulana kadar bunları kurcalayabilir, birbirinden tamamen farklı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Zaten deneme yanılma yöntemine sık sık başvurmanız gerekecek.

Efektleri üst üste bindirmek mümkün. Birkaç dakikanızı harcayıp harika bir efekt kombinasyonları yaratabilirsiniz ama maalesef bunları topluca kaydetme şansınız yok. Kullandığınız efektleri hatırlamanız ve ileride hepsini tek tek yeniden yapmanız gerekiyor. Bu özelliğin eksik olması şaşırtıcı.

Biraz zayıf bulduğumuz bir yanı da efekt ön izlemelerinin çok küçük olması. Efekti uygulamadan nasıl göründüğünü anlamak zor olabiliyor. Ayrıca, bir efekte dokunduğunuz zaman önce indirilmesi gerekiyor. Ardından efekt kümesini açmak için aynı düğmeye tekrar dokunmanız lazım.

Ayrıca Autodesk Pixlr ‘ın alttaki menüden overlay’i seçerek fotoğrafın üstüne binecek görseller, borders ile çerçeve, type ile yazı ve stickers ile de çıkartma ekleyebilirsiniz. Tüm düzeltme araçlarıysa adjustments menüsünde toplanmış.

Pixlr ile fotoğraf kolajları oluşturmanız da mümkün. Üstelik çok sayıda kolaj şablonu var ve hepsi ücretsiz.

Kaydettiğiniz fotoğrafları doğrudan Twitter veya Facebook’ta paylaşmanız da mümkün.

  • Puan: 4
  • Platform: Android, iPhone, iPad
  • Fiyat: Bedava
  • Geliştirici: Autodesk
  • Web sitesi: pixlr.com/mobile

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir