Başarılı Fotoğraflar İçin Kullanmanız Gereken Olmazsa Olmaz 10 Uygulama (iOS-Android)

Mobil Uygulamalar admin 231 Okundu
sponsorlu reklam

Başarılı Fotoğraflar İçin Kullanmanız Gereken Olmazsa Olmaz 10 Uygulama (iOS-Android)

Haftalık Başvuru Reçetesi’nin yeni köşesinde, akıllı telefonların en çok kullandığımız özelliklerinden olan kameralarımızın can damarı uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz. 5 resim düzenleme ve 5 resim çekme uygulamasıyla, hem iOS ayrıca de Android için kullanımda olan toplam 10 zorunlu uygulamayı listeliyoruz. Güzel geldiniz.

Yeni bir Haftalık Kullanım Reçetesi’nde beraberiz. Webtekno’nun seçkisi olan öbür kategorilerdeki uygulamalar, bu içerikte listelenmeye devam ediyor. Bu hafta köşemizin konukları, kamera ve fotoğrafçılık uygulamaları. Akıllı telefonlarımızla çektiğimiz fotoğraflar, her ne dek kameralarımızın kalitesiyle ilişkili olsalar da bir takım uygulamalar oldukça iyi sonuçlar veriyorlar.

Ayrıca Android ayrıca de iOS platformlarında yararlanma şartı getirdiğimiz 5 kamera ve 5 fotoğraf düzenleme uygulamasına geçmenin vakti geldi. Uygulamaların herkes, diğerlerine alternatif olabilecek nitelikte. Keza çoğu kamera uygulamasının kendi içerisinde, fotoğraf düzenleme imkanları da bulunyor. Hazırsanız başlıyoruz.

5 olmazsa olmaz kamera uygulaması:

VSCO:

Uzun senelerdir iOS ve Android için yayında olan popüler ve bedava kamera ve resim düzenleme uygulaması VSCO, eşsiz kamera ayarları ve çekim anında uyguladığı filtreleriyle oldukça kullanışlı. Herhangi bir sosyal ağ platformunda, bu kullanım ile çekilmiş fotoğrafların çoğu kendini muhakkak ediyor.

VSCO SırçaİNDİR VSCOİNDİR

Huji Cam:

Akılı telefonlarınızla eski alıcı filmli kameralarda olduğu gibi fotoğraflar çekmenizi karşılayan Huji Sırça, bir süredir oldukça popüler. Özellikle fotoğrafları yarı bir filmi bastırırmış gibi, belirlli bekeleme sürelerinden sonra belirten yapısıyla insanları duygulandırıyor. Başvuru Formu içerisinde “yıkattığınız filmleri” açtıktan sonra, fotğraflar doğrusu de o duygusal verecek dek hoş görünüyorlar.

Huji SırçaİNDİR Huji SırçaİNDİR

Microsoft Pix Camera (Camera MX) 

Microsoft’un sadece iOS’a özel olarak sunduğu Pix Camera uygulaması, firmanın Apple’a karşın Truva atlarından sadece birisi. Uygulamanın Android versiyonu bulunmadığı için en yakın özelliklere sahip Camera MX uygulamasını alternatif olarak öneriyoruz. Her iki başvuru formu da alanında epeyce kaliteli sonuçlar veriyor.

Microsoft Pix CameraİNDİR Camera MXİNDİR

MuseCam:

MuseCam, özgün kamera ayarları ve resim düzenleme ekranıyla ayrıca iOS ayrıca de Android kullanıcılarının dikkatini çekmeye başladı. Bilhassa iOS’ta nadir yer alan kamera uygulamaları arasına girmiş olması başarısını gösteriyor.

Cinemagraph Pro (Zootropic App):

Cinemagraph aslında hem bir kamera ayrıca de bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Aracısız Olarak sensörden yeni bir sahne çekmiyorsunuz, ancak var olan fotoğraflardan yeni fotoğraflar üretiyorsunuz. Herhangi bir değişmez bölgeye verdiğiniz hareketler, fotoğrafların neredeyse canlanmasını sağlıyorlar. Tatbik, Android cephesinde yer almıyor, ama en iyi Zoetropic App tarafından temsilcilik ediliyor. Her ikisini de fazlasıyla seveceğinize eminiz.

Cinemagraph ProİNDİR Zoetropic (free)İNDİR

5 fotoğraf düzenleme uygulaması:

Snapseed:

Google’ın ayrıntılarıyla ücretsiz resim düzenleme uygulaması, son yılların en büyük favorilerinden. Snapseed’i şartsız şartsız cihazlarınızda bulundurmak büyük bir üstünlük sağlıyor. Sözü daha artı uzatmadan öteki uygulamaya geçiyoruz.

SnapseedİNDİR SnapseedİNDİR

Pixlr:

Tarayıcı tabanlı hizmetiyle hatır sayılır bir kitliye hitap eden Pixlr’ın mobil uygulaması, böylece çok alternatif yer alan fotoğraf düzenleyicileri arasında üstteki sıralarda yer alabilir. Zira uygulamanın kullanıcılara herhangi bir sorun yaşatmaması, hafif ve elverişli arayüzü en manâlı artıları arasında.

PixlrİNDİR PixlrİNDİR

Adove Photoshop Expreess ve Photoshop Lightroom:

Adobe’nin mobil dünyaya kapılarını açan iki belli başlı resim düzenleme uygulaması, neredeyse birbirlerinin tamamlayıcısı niteliğindeler. Birisinde son derece detaylı renk ve ışık ayarları yaparken, diğerinde olabildiğince hızlı düzenlemelerle fotoğrafları en iyi haline getirmek mümkün. Her iki dilekçe da Adobe’un seri öğrenme arayüzleriyle birlikte geliyor.

Adobe Photoshop ExpressİNDİR Adobe Photoshop ExpressİNDİR Adobe Photoshop LightroomİNDİR Adobe Photoshop LightroomİNDİR

Prisma:

Bir dönem şok dalgası etkisiyle popüler olduktan daha sonra eski ilgiyi kaybeden Prisma, hala gelişmeye devam ediyor. Yapay akıl desteği ile fotoğrafların profesyonel çizimlere benzediği uygulamanın en büyük avantajı çeşitliklik. Eğer bir dönem kullanıp sonra unuttuysanız, yeniden denemenin vakti gelmiş demektir.

PrismaİNDİR PrismaİNDİR

Polarr:

Polarr, iOS cephesinin en sade ve kolay fotoğraf düzenleme uygulamalarından, aynı şeyi Android için de bildirmek mümkün. Tıpkı VSCO gibi, kendisine has ve benzersiz filtre seçenekleri mevcut. Polarr, galerinizdeki en iyi fotoğrafları seçerek üzerinde uğraşacağınız bağımlılık yapıcı bir başvuru.

Polarr Photo EditorİNDİR Polarr Photo EditorİNDİR

Webtekno Haftalık Uygulama Reçetesi’nden bugünlük bu dek. Önümüzdeki hafta, yeni bir kategoride, ayrıca Android hem de iOS için en iyi uygulamaları listeleyene dek hoşçakalın. Kendi önerilerinizi de yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir