Battlefield 5 için planlanan ancak sonrasında iptal edilen özellik

Haberler admin 156 Okundu
sponsorlu reklam

Battlefield 5 için planlanan ancak sonrasında iptal edilen özellik

Battlefield 5 ile oynanış anlamında seriye yeni bir benzi atmış getiren DICE kanadında oyunla alakalı yeni bir nitelik daha ortaya çıktı. Belirtilene göre Battlefield 5 geliştirilirken, oyunda yaralanan ekip arkadaşımızı sürükleme özelliği eklenmiş. Arkadaşlarımızı sürükleyerek tehlikesiz bölgeye taşıdığımız bu mekanik baştan sona takım oyununun daha pozitif ön plana çıkartılması düşünülmüş. Fakat DICE’ın yeni yayınlanan blog yazısında belirtilene tarafından bu mekaniğin çoğunlukla oyuna olumsuz etkisi olabileceğini düşünen geliştiriciler, zarar görmüş sürükleme olayını iyice oyundan kaldırmış. Oyuna eklenen mekaniklerle oyuncuların neler yapabileceğini kestirmek kuvvet. Ola Ki de DICE, oynanışa yok de arkadaş sürükleme mekaniğin topluluğa zarar vereceğini düşündüğü için oyundan kaldırmıştır.

Battlefield 5 için planlanan oysa sonrasında iptal edilen nitelik

Firestorm modu ile birlikte oyuna yeni oyuncular çekmeyi hedefleyen DICE, Battlefield 5 mekaniklerini Battle Royale ile harmanlayacak. Bakalım geliştiriciler, bu sıralar oldukça popüler olan Battle Royale mekaniğinin altından kalkabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Diğer bir yana Firestorm moduna karşılık olarak Apex Legends’ın da elinin oldukça sağlam olduğunu belirtelim. Umarız Apex Legends da yoluna herhangi bir engel çıkmadan devam eder.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir