Bazı Nokia Telefonların Kernel Kodları Yayınlandı

Cep Telefonları admin 213 Okundu
sponsorlu reklam

Bazı Nokia Telefonların Kernel Kodları Yayınlandı

Custom Rom hazırlanması sırasında manâlı bir rol oynayan kernel kodları, Nokia 8.1 ve 7 Plus için yayınlandı. Nokia 8 için de Night Sight kamera modu entegre edildi.

HMD Global firmasının 3 zeki telefon modeliyle alakalı yeni gelişmeler ortaya çıktı. Finlandiya merkezli marka, bu telefonlarla alakalı kernel kodlarını yayınladı. Bu kodlar uygulama geliştiricilerin Custom Rom hazırlaması sırasında anahtar bir rol oynarken, işletim sistemini modifiye ederek radikal değişiklikler yapmanızı sağlıyor.

Nokia 7 Plus ve 8.1 “unlocked” olduğu için demin bir custom rom hazırlanmıyor. Geçtiğimiz eylül ayından beri sadece Nokia 8’in bootloader kilidi açılabildi. Her ne dek stok Android deneyimi yaşatsalar ve Android One programına dahil edilmiş olsalar da, Nokia cihazlar mod yapmak için çok da uygun cihazlar değiller. Nokia 8 mod konusunda birazcık daha eli bol davranıyor. Pixel 3’ün Night Sight (Gece Görünüm) kamera özelliği de Nokia 8’e eklenebildi.

Gerçekten bahsettiğimiz olay bir kamera uygulaması olan Google Camera. Uygulama doğruca Pixel 3 telefonlarda gece ışık şartları ne dek fena olsa da, gayet aydınlık ve detayları açıklanmış olan çekimler yapılabiliyor. Yaklaşık 110 MB boyutu olan Google Camera uygulaması, Nokia 5’den başlayarak Nokia 8’e kadar değişik telefonlara yüklenebiliyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/01/04/nokia-8-1-and-7-plus-kernel-source-code-and-pixel-3-night-sight-camera-for-nokia-8-released/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir