Beklenen özellik Rainbow Six: Siege’e sonunda ekleniyor

Haberler admin 161 Okundu
sponsorlu reklam

Beklenen özellik Rainbow Six: Siege'e sonunda ekleniyor

Rainbow Six: Siege‘e arkadaş ateşini kötüye kullanan oyuncuların önüne geçebilmek için yeni bir özellik geliyor. Oyuncuların en fazla şikayet ettiği konulardan biri de arkadaş ateşinin cezasız kalması ve fena niyetli ekip arkadaşları kadar arkadaş ateşine kurban gitmek. Rainbow Six Siege deneme serverlarında deneme edilen yeni bilhassa birlikte, kaza ateşlerine karşı bir dereceye dek esneklik korunacak ayrıca de oyuncuların arkadaş ateşini kötüye kullanmasının önüne geçilecek. 

Beklenen özellik Rainbow Six: Siege’e sonunda ekleniyor

Rainbow Six Siege‘de arkadaş ateşi kurallarında değişikliğe gidiliyor. Zıt Arkadaş Ateşi özelliği ile birlikte, bir oyuncu bir müttefiki ya da rehineyi vurduğunda, kavgacı oyuncunun ekranında bir uyarı mesajı belirir. (Müttefikini Vurma!) Eğer oyuncu bir müttefikini öldürürse bundan sonradan takım arkadaşlarına veya rehinelere bahşedilen tüm hasarlar oyuncuya geri yansıyacak. Benzer şekilde oyuncu bir vasıta kullanarak, (Maestro’nun Evil Eye’ı gibi) ekip arkadaşına veya rehineye hasar verdiğinde, bu hasar kullanılan araca yansıyacak. Ekip arkadaşı kadar öldürülen oyuncu, kill cam’de bilerek öldürülüp öldürülmediğine bakabilecek. Eğer mahsus olmadığına karar verirse Zıt Arkadaş Ateşi özelliğini devre dışı bırakabilir. Öldürme kasıtlı ise Zıt Dost Ateşi etkin kalır. Kasıtlı öldürme yapan oyuncu bundan böyle maçlardan atılmayacak, Zıt Arkadaş Ateşi özelliği açık kalacak. 

Beklenen özellik Rainbow Six: Siege'e sonunda ekleniyorBeklenen özellik Rainbow Six: Siege'e sonunda ekleniyorBeklenen özellik Rainbow Six: Siege'e sonunda ekleniyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir