Bill Gates’ten Bitcoin açıklaması

Dijital para Bitcoin admin 138 Okundu
sponsorlu reklam

Bill Gates'ten Bitcoin açıklaması

Görünene göre Bill Gates, bitcoin takipçileri aralarında yer almıyor. Microsoft kurucusunun CNBC’nin “Squawk Box” programı ile yaptığı konuşmada kripto para birimlerinin değerlerinin çok fazla dalgalanmaya yatkın ve “deli ve spekülatif şeylerden biri” olduğunu söyledi.

Bir “varlık sınıfı” olarak hiçbir şey üretmediğinizi ve bu yüzden de değerinin artmasını beklemenin akla yatkın olmadığını gösteren ünlü milyarder, bu yatırımın “bir çeşitlilik ‘büyük aptal teorisi türü yatırım” olduğunu söylüyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralar için son zamanlarda heybetli bir ilgi bulunuyor ve hükumet paraları yerine alternatif olarak kullanılmaya başlanmış durumdalar. Fakat bu para birimleri halen alışveriş ve hizmetler için fazla pozitif kullanılmıyor. Birçok yatırımcı, bu para birimlerini kullanmaktansa, değerlerinin artacağı umudu ile saklamayı seçim ediyor. Yüksek aktarım bedeli, yüksek dalgalanma oranı ve kullanım azlığı da bitcoin’in satıcılar tarafından kullanılmaya başlamasını yavaşlatıyor.

Keza Gates, çok eskiden birinin ona doğum günü hediyesi olarak bitcoin verdiğini ama birkaç yıl sonrasında sattığını söyledi…

Önceki HaberWindows 10, Büyük Hedefe Yaklaşıyor! Sonraki HaberiOS 11.4’ü Hack’lemek Daha Kuvvet Olacak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir