BİM’den Playstation 4 Alınır Mı?

Genel admin 194 Okundu
sponsorlu reklam

Merhaba, bu yazıda Şubat 2019 itibariyle bim aktüel ürünlere gelen Playstation 4 ve Red Dead Redemption 2 satışı hakkında konuşacağız. Peki Bim’den Playstation 4 Alınır mı ?

Playstation 4 almaya karar verdim ve BİM’e gittim. Cihazı alıp kasaya gittim ve son anda cihazın üstünde ESTA BİLİŞİM diye bir yazı okuyup aklıma cihaz garantisinin Sony Euresia’mı yoksa ithalatçı firma mı olduğu geldi ve kasiyere soruyu sordum. kasiyer birkaç görüşme sonra garantinin Sony’e ait olduğunu söyledi, teyit etmek için ithalatçı firmayı arayıp sorduğumda, garantinin kendilerine ait olduğunu, metro migros bim gibi market zincirlerine kendi firmalarının sattığını öğrendim öğrendim. Ancak görevliler kendi bildiklerinin doğru olduğundan emin olmaları üzerine BİM Bölge müdürlüğünü arayıp soruyu sordum. 10 dakika bekledikten sonra gelen cevapta cihaz garantisinin ithalatçı firmaya ait olduğunu öğrendim.

Bu noktadan sonra gerekli araştırmayı yapmak için cihazı geri koydum ve fiyatlara baktım. BİM’de 2000 TL ye satılan cihaz, hepsiburada’da Sony Euresia garantisiyle 1899 TL’ye satılıyor (Playstation 4 Slim). Oyun fiyatına baktığımızda 269 TL gibi bir fiyat görüyoruz. Yani toplamda 2168 TL ile Sony Euresa garantili Playstation 4 Slim ve Red Dead Redemption 2 oyunlarına internetten sahip olabiliyoruz.

Peki, 168 TL Sony Euresia garantisine değer mi?

Bu konuyu araştırmaya başladığımda, Playstation 4 Slim modelin çok fazla arıza çıkarmadığını ancak herhangi bir şekilde özürlü olduğu durumda Sony’nin tamir olayına girmeden cihazı yenisiyle ( hatta üst modeliyle ) değiştiğini öğrendim. İthalatçı firmadan herhangi bir alışveriş yapmadığım için olumlu veya olumsuz birşey yazamam ancak benim gibi pimpirikli insanlar için Sony ve herhangi bir ithalatçı firmayı teraziye koyunca 168 TL Sony’nin ağırlığının yanında hafif kalıyor. Yine de karar sizin diyelim 🙂 bu arada karşılaştırma yaptığımız 2 durumda da DualShock tek geliyor.

İthalatçı firmaya güvenen ve bu tarz şeyleri sorun etmeyen arkadaşlar için de hepsiburada’da GLB Teknoloji’nin benim çok daha ilgimi çeken fiyatıyla FIFA 19 & Ps4 Slim & 2 DualShock ‘u 2260 tl gibi bir fiyata vermesi var, ama Sony Euresia garantili değil. Yine de alacak olursam Sony Euresia garantisinden şaşmam şahsen. Bu yazıyla BİM’den Playstation 4 alınır mı? sorusuna az da olsa cevap bulduğunuzu sayıyorum. İyi günler 🙂

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir