Bitcoin alacaklara 5 tavsiye

Dijital para Bitcoin admin 190 Okundu
sponsorlu reklam

Bitcoin alacaklara 5 tavsiye

2008 yılında öncelikle Satoshi Nakamoto göre ortaya atılan Bitcoin fikri, aradan geçen 11 sene içinde dünyanın en büyük fenomenlerinden biri haline geldi. Ödeme süreçlerini kökten değiştiren bu yeni sistemin, zamanla geleneksel paranın yerine geçeceği öngörülüyor. Devletler, bankalar, firmalar ve tüketiciler işlemlerini kripto parayı hızla benimsiyor. Girişimciler, kripto paranın altyapısını yaratıcı blockchain teknolojisini kullanarak yeni ürün ve hizmetler geliştirmenin yollarını arıyor. Pazar her geçen gün büyürken, Türkiye’de Türkçe dil desteği ve TL ile işlem olanağı sunan kripto para borsası DSX’in CEO’su Mike Rymanov, 2019 yılında Bitcoin almayı düşünenlerin bilmesi gereken 5 konuyu detaylandırdı:

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

1- Kripto teknolojiler geleceği şekillendiriyor

Bitcoin ve türevi dijital para birimleri, kullanıcılara merkezi olmayan blockchain altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Tüm işlemlerin şifrelenerek koruma altına alındığı bu altyapı, devlet ya da bankalar tarafından teftiş edilemiyor. İşlemlerin aracısız olarak bir şekilde, doğrudan doğruya kullanıcılar arasında yapılması, transfer işlemlerindeki kesintileri minimuma indiriyor. Devletlerin getirdiği sayısız düzenleme bir uçtan bir uca dijital para birimlerinin kullanım alanı günden güne genişliyor. Bankalar teknolojiyi kendi ödeme sistemlerine dahil ederken, Facebook gibi teknoloji devleri ise kendi kripto paralarını dışlamak için yeni alıştırma ekipleri kuruyor.

2- İyi yapılan gereklilik analizi kazanç getiriyor

Tüm piyasalarda olduğu gibi, yatırımcıların Bitcoin piyasalarında da özenli davranmaları gerekiyor. Fiyatlardaki çabuk değişimler, kısa vadeli planlar yapan yatırımcıların başarısız olma olasılığını artırıyor. Bu yüzden kripto para almak yerine getirmek isteyen bir kullanıcının, sektöre ve tüketicilere karşın ihtiyaçları iyi tahlil etmesi gerekiyor. Bu analizler ışığında atılan yavaş ama etkili adımlar, yatırımcılar için daha iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kripto para alımının düşük miktarlarda ve kontrollü bir şekilde yapılması, çabuk fiyat değişimlerine aleyhinde koruma sağlıyor.

3- Profesyonellerle çalışmak güvenliği artırıyor

Kripto paralar devlet veya bankaların güvencesi aşağıda olmadığından, kullanıcıların yatırım yapacakları kripto paranın güvenliğini derinlemesine araştırması gerekiyor. Bu yalnızca kripto paralara özgü bir şart yok; iyi korunmayan her sistemin saldırıya uğrama potansiyeli bulunuyor. Bu yüzden diğer sektörlerde olduğu gibi, kripto para sektöründe de kullanıcıların sistem güvenliği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olması gerekiyor. Sayısı kesintisiz artan düzenlemeler gelişen teknolojiyle birlikte, tüketicilerin dijital dünyadaki emniyet seviyesini her geçen gün artıyor. Tüm bunlara karşın, yatırımcıların yine de tedbiri elden bırakmaması ve alım-satım süreçlerinde profesyonellerle çalışmayı seçim ederek varlıklarını teminat altına almaları gerekiyor.

4- Güncellemeleri peşine düşüp takip etmeyen fırsatları kaçırıyor

Kripto para piyasaları, yapıları gereği kısa sürede büyük değişimlere sahne olabiliyor. Teknoloji devlerinden birinin yeni bir blockchain ekibi kurması bile sektördeki dengelerin bir anda değişmesine sebep olabiliyor. Bu sebeple kripto para alıcılarının dünya gündemini, blockchain teknolojilerindeki yenilikleri ve devlet destekli düzenlemeleri yakından peşine düşüp takip etmeleri gerekiyor. Bu koşulları karşılayan kullanıcılar, tüketicilerin neye ihtiyaç duyduğunu iyi çözümleme ederek, yüksek galibiyet potansiyeline sahip girişimlere herkesten önce yatırım yapma olanağı kazanıyor. Blockchain platformu üzerinde geliştirilen ürün ve hizmet sayısının tez arttığı şu günlerde yatırımcıların bu fırsatları iyi değerlendirmeleri gerekiyor. 

5- Uzun vadeli düşünenler kazanıyor

Bitcoin ve öteki kripto paralara yapılan yatırımlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Devletler, bankalar, enstitüler ve teknoloji devleri kripto paralarla yapılan işlemlerin iyileştirilmesi için birlikte çalışıyor. Sayısı çabucak çoğalan devlet düzenlemeleri, bankaların blockchain teknolojisini kendi süreçlerine entegre etmesi ve teknoloji devlerinin yeni blockchain ekipleri kurmaları gibi gelişmeler, Bitcoin ve öteki kripto paraların önümüzdeki yıllarda da dünya gündeminde kendine yer bulacağını gösteriyor. 2019 yılında sektöre girmeyi düşünen kullanıcıların, zamanın getireceği yenilikler aleyhinde sabırlı olmaları ve alım-satım süreçlerini de buna göre planlamaları gerekiyor.

Önceki HaberDergilik’ten Okudukça Kazandıran Kampanya Sonraki HaberAmazon yeni robot testine başladı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir