Bitcoin için kabus gibi günler

Dijital para Bitcoin admin 202 Okundu
sponsorlu reklam

Bitcoin için kabus gibi günler

CNBC’nin  30 Kasım  2018 tarihinde bildirdiğine göre, Bitcoin, XRP gibi kripto para birimleri, geçtiğimiz hafta bütün bir kabus yaşadı: 70 milyar dolar layık kayıp.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Bitcoin, haftayı 3.878 dolar değerinde kapattı. Bu değer, Aralık 2017’nin en yüksek değeri olan 19.783 doların yüzde 80 oranında aşağıda. Cumartesi günü öğleden sonra itibariyle, Genesis Global Trading CEO’su Michael Moro, şu anki durumun “dip” olup olmadığını bilmediklerini, aşağıya doğru yeni bir dalga gelebileceğini söyledi. Ama alıcıların alıma devam ettiğinin de altını çizdi.

CNBC’ye  göre, kriptodaki büyük oyuncular vakit içerisinde heybetli kar elde ettiler fakat bunun devam edip etmeyeceğini kestirmek fazla baskı.

CoinDesk de, bu düşüşü doğruluyor. Yaptıkları açıklamada tüm büyük kripto para birimlerinin piyasa değerinin, ay içinde 70 milyar dolar üzerinde kayıp gösterdiğini söyleyen CoinDesk, Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan XRP,’nin de Kasım ayında yüzde 18 düzeyinden düşüş gösterdiğini açıkladı. 

Kısacası Kripto para birimleri için toz pembe günler artık geride kalmış gibi görünüyor. Lakin bu tahmin ve yaşanan gelişmeler bile, yatırımcıların ilgisini eksilmek için tatmin edici olmuş değil…

Önceki HaberAr-Ge 250 Açıklandı: Zirvede Yeniden ASELSAN Var Sonraki HaberApple – Qualcomm Kavgasında Son Perde

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir