Blizzard'ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Blizzard’ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Haberler admin 66 Okundu
sponsorlu reklam

Blizzard'ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

FPS piyasasının en çok oynanan oyunlarından bir adam başına olan Overwatch kanadında güzel diyebileceğimiz gelişmeler yaşanıyor. Hatırlayacağınız üzere Blizzard, geçtiğimiz dönemlerde Overwatch’ta toksik olarak nitelendirilen oyunculara savaş açmıştı. Fena niyetli oyuncuları birer birer oyundan uzaklaştırılan Blizzard’ın bu çalışması nihayet meyvelerini vermeye başladı. Açıklanan yeni bilgiye göre oyunlardaki toksiklik taşıyan davranışlar, yüzde 40 oranında düşmüş. Oyuncuları zorlama yoldan eğiten Blizzard, Overwatch’ta troll oyuncuların sayısını azaltmış durumda.

Blizzard’ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Blizzard‘ın araştırma geliştiricisi Natasha Miller‘ın aktardığı bilgiye göre Overwatch artık daha temiz maçlara ev sahipliği yapacak. Çıktığı dönemde aniden popüler olduğu için her kesim oyuncunun dikkatini çeken Overwatch, geride bıraktığımız seneye kadar fena niyetli toksik oyuncuların en sevdiği oyunlar aralarında bulunuyordu. Bu şart oyunun topluluğuna zarar verdiği için, oyunu alışılagelmiş bir şekilde oynayan oyuncuların çoğu oyunu vazgeçme kararı almıştı. Topluluğu yüzünden oyuna veda eden bayağı oyuncular, bu vesile ile Overwatch’a gönül rahatlığıyla girebilir.

Raporlanan oyuncuları radarından kaçırmayan Blizzard yetkilileri, her bir raporla ilgileniyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde yüzde 40 oranında açıklanan bu oran, daha fazla çoğalma gösterecek mi?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir