BMW, 2020’de Arkadan Çekişli ve Manuel Vitesli Bir M3 Tanıtmaya Hazırlanıyor

Otomobil admin 225 Okundu
sponsorlu reklam

BMW, 2020'de Arkadan Çekişli ve Manuel Vitesli Bir M3 Tanıtmaya Hazırlanıyor

BMW, 3 serisi araçlarının 2019 modelleriyle birlikte manuel seçeneği komple kaldırıp bunun yerine bütün tekerleklerden çekişli (all-wheel drive) otomatik arabalara yönelecek. Buna üzülenler içinse sevindirici bir haberimiz daha var, çünkü M3 serisinin 2020 modeli arkadan çekişli manuel vitese sahip olacak.

BMW’nin M bölümündeki kaynaklardan seçme parça yapan Car Magazine dergisi, bir sonraki M3’ün at gücünün artmasının yanı sıra yeni iki modele sahip olacağını söylüyor. Bu modellerden ilki, şu anki mevcut M5’te olana benzer şekilde 8-derece derece otomatik şanzımanla akuple edilmiş tüm tekerlerden çekişli (AWD) bir xDrive modeli olurken ikincisi ise 6-ileri manuel şanzımanlı arkadan itişli bir versiyon olacak.

Daha da çekici olan kısım ise aynı ekipman seçeneklerinin bir sonraki M4 için de planlanıyor olması. İngiliz yayıncı Car Magazine, arkadan çekişli ve manuel şanzımanlı M3 ve M4 modellerininin şirket içindeki takma adlarının “Pure (Saf)” modeller olacağını söylüyor. Mevzubahis bu “Pure” modeller, şirketin giriş seviyesi araçları olacak.

xDrive otomatik M3 ve M4 modellerinin 474 beygir güç üretmesi beklenirken arkadan itişli modellerin 454 at gücünde olacağı ve daha zinde (ve pahalı) araçlardan ayrılabilmeleri için elektronik olarak denetim edilen bir diferansiyel kilidine sahip olacakları söyleniyor.

Bu bilgilerin hiçbirinin devlete ait olmadığını bir kez daha andırmak isteriz. Fakat eylül ayındaki Frankfurt Araba Fuarı, BMW’nin bildiri yapması için bir zaman olabilir.

Kaynak : https://www.slashgear.com/bmw-m3-with-rwd-6-speed-manual-coming-in-2020-19562816/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir