Bu iOS Kısayolu İle Uygulama Simgelerini Değiştirebileceksiniz

Mobil Uygulamalar admin 173 Okundu
sponsorlu reklam

Bu iOS Kısayolu İle Uygulama Simgelerini Değiştirebileceksiniz

MacStroies blog yazarı Federico Vitticci, ayrı görünen özel butonları oluşturmanıza imkan veren ‘Home Screen Icon Creator’ isminde bir iOS kısayolu ilerletti. Bu Nedenle artık, iOS kısayollarınızı ya da birey ikonlarınızı kişiselleştirebileceksiniz.

Vitticci’nin oluşturduğu kısayolun hoş yanlarından biri, App Store’dan indirdiğiniz uygulamanın ikonunu, kendi seçtiğiniz bir görsel ile kişiselleştirebiliyor olmanız. Birincil aşamada kullanımı karışık gelebilecek uygulamaya alıştığınızda, bütün uygulamaların ikonunu değiştirmekten kendinizi alamaycaksınız.

Bunu yapmak için izlemeniz lüzum adımlar şöyle:

Menü’den Kısayol uygulamasına tıklayın ve “Uygulamayı URL ile başlat”a basın.

Kısayol, size adres girebileceğiniz bir metin kutusu oluşturacaktır. Kutuda başlangıçta “http://” ifadesi ile gelebilir. Bu ifade internet bağlantıları için kullanılır ama biz cihazın içindeki bir uygulamayı kullanacağımız için, aşağı gösterildiği gibi “dilekçe ismi://” biçiminde bir adres oluşturun ve “Cilalı”a basın.

Ardındaki oluşturulacak ikonun nasıl isimlendirmek istediğinizi soran bir ekranla karşılaşıcaksınız. Bu ekranda, uygulamanın orijinal ismini yazabileceğiniz gibi, kişiselleştirilmiş bir isim de verebilirsiniz. İsmi tamamladıktan sonra “Hazır”a basın.

Bu aşamada, kullanabileceğiniz ikonları App Store’da aramak için onay isteyen bir ekran sizi karşılayacak. Çağırmak istediğiniz ikonu ifade eden kelimeyi girin ve “Ara”ya basın. Ad ve ikonlardan oluşan bir sayfa sizi karşılayacaktır. 

İkonların bulunduğu sayfadan bir ikonu belli başlı ekranınıza eklemek için, alt menü çubuğundan “Paylaş”a basabilirsiniz. Ardından “Asıl Ekrana Ekle”yi seçerek ikonunuzu seçmiş olacaksınız. 

Operasyon tamamlandı ve kişiselleştirilmiş ikonunuz artık başlıca ekranınıza eklendi. 

Kullanıcıların, bir takım uygulamalarda uygulama içi özellikleri de buton haline dönüştürebileceğini açıklayan Vitticci şöyle bir örnek verdi:

“Kullanıcılar, “twitter://” adresini kullanarak, Twitter uygulamasına erişebiliyor. Ama eğer kullanıcı, yeni bir Tweet atmayı bir butona dönüştürmek isterse “twitter:// new” adresini kullanabilir.”

Tahmin edilebileceği gibi, bu işlem çoğu tatbik için çok karışık bir hal alabilir. Ancak bir iki denemenin ardından siz de bir takım başvuru içi özellikleri, kişisel butonlara dönüştürebilirsiniz. 

Keza kısayollar ile kişilerin ikonlarını kişiselleştirip esas ekrana da ekleyebilirsiniz. Siz de bu özelliği deneyip, kendi ikonlarınızı birkaç denemeden daha sonra oluşturup, bu özgürlüğün keyfini çıkarın.

Kaynak : https://lifehacker.com/this-powerful-ios-shortcut-lets-create-you-custom-app-i-1830748858

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir