Bütün Android Kullanıcılarını Birleştiren Direniş: “Arka Plandaki Uygulamalarıma Dokunma!”

Cep Telefonları admin 129 Okundu
sponsorlu reklam

Bütün Android Kullanıcılarını Birleştiren Direniş:

Hangi marka telefon kullanıyor olursa olsun; bugünlerde Android kullanıcılarını bir araya getiren epeyce kayda değer bir konu mevcut.

Arkadaki plandaki uygulamaların sizden habersizce durdurulması, Android kullanıcılarını en fazla kızdıran sorunlardan biridir. Multitask edebilmek için veya aniden gelen bir telefon sonrası uygulamaya döndüğünüzde, telefonun size sormadan uygulamayı her yerde başlatması ara sıra asap harbine yol açabiliyor.

Burada işin trajik olan yanı ise kullanım geliştiricilerinin ve akıllı telefon sahiplerinin bu konuda hiçbir şey yapamaması. Elinden bir şey gelebilecek tek cephe akıllı telefon geliştiricileri…

Firmaların, telefonun şarj ömrünü uzatabilmek için yaptıkları bu minik ‘kurnazlık’, bugünlerde büyük bir örgütlenmeye sebep oldu. Dont Kill My App (Uygulamamı Kapatma) isimli web sitesi ile Android kullanıcıları, hangi telefon firmasının arkadaki plandaki uygulamalarını kapattığını seçerek kendilerine bir adet dışkı gönderiyor.

An itibarı ile markalar içerisinde en fena şöhrete sahip olan Nokia gibi görünüyor. Arka plandaki uygulamaları kafasına tarafından kapatan bir öteki telefon ise OnePlus… Bakalım yukarıdaki web sitesi zeki telefon geliştiricileri için bir fark yaratabilecek mi.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/phone-software-killing-apps-background/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir