Canon, iddiayı doğruladı

Dijital para Bitcoin admin 169 Okundu
sponsorlu reklam

Canon, iddiayı doğruladı

CES 2019 fuarı sonlanırken, Las Vegas‘ta düzenlenen fuarda yeni kamera modellerine dair duyuruların eksikliği çok konuşuldu. Geçtiğimiz yılda da olduğu gibi gürültüsüz bir konuşma takınmayı tercih eden firmalar, CES 2019’un video kameraları ve fotoğraf makineleri açısından oldukça gürültüsüz geçmesine sebep oldu. Ancak CES’te konuşan bir Canon yetkilisinin verdiği müjde, bu derin sessizliği bozdu.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Canon Inc. firmasının mahsul pazarlamasının başında bulunan Yoshiyuki Mizoguchi‘ye tarafından video kaydı, EOS R kamera sistemlerinin gelişrmesinde büyük bir rol oynuyor. Mizoguchi, bu sebeple 8K çözünürlüğünde bir kamera geliştirme hedefinin Canon’un yol haritasında bulunduğunu açıkladı.

“(…) ve video kaydına yalnızca kamera perspektifinden bakmıyoruz. Bu sebeple daha iyi video çekmek için  RF lenslerini nasıl daha iyi üretebileceğimizi anlamaya çalışıyoruz. Mesela, RF 24-105mm f/4L lensi, Nano USM teknolojisini kullanan birincil L-serisi lensti, bu da video kaydı esnasında kameranın sessiz ve pürüzsüz bir şekilde otomatik odak ayarını yapabilmesini sağlıyordu.”

Birçok kamera üreticisi, aynasız kamera sistemlerinde 4K’yı bir standart haline getirmiş olsa da Canon’un bu konuda oldukça yavaş davrandığı söylenilebilir. Birincil yüksek çözünürlüklü video kaydı yapabilen kamera modeli olan EOS M50‘yi 2018’in başında tanıtan Japonyalı işyeri, bu sebeple 4K partisine en geç katılan firmalardan biri olarak hatırlanıyordu. Canon EOS R tam çerçeveli aynasız kamera modeline 4K video kamera özelliği eklenmiş olsa da birçok kullanıcı Canon’un bu modelinin videoları 1.8x oranında kırpması ve maksimum kare hızının 30fps olmasından şikayetçiydi.

gerçi Mizoguchi’nin söyledikleri doğru ise, Canon 8K video kaydı özelliğini sunan birincil şirketlerin aralarında yer alabilir. Bu ise işyeri namına büyük bir değişimin habercisi, zira Canon, Sony’nin elinde bulundurduğu “inovasyon lokomotifi” konumunu olmak istiyor olabilir.

Röportaj esnasında Mizoguchi hem Canon’un “yüksek arz” sebebiyle DSLR modellerinin geliştirilmesine tartma vereceğini söyledi. Bunun firmanın 5D Mark IV, 6D Mark II ve EOS 80D gibi modellerine geçtiğimiz Noel sezonunda gösterilen yoğun ilginin bir sonucu olduğu düşünülüyor. Bu, Canon EOS-1 D X Mark III modelinin bu yıl içerisinde gelmesini merakla bekleyenler için de iyi bir haber.

Mizoguchi, 8K EOS R kamerasını müjdelemiş olsa da ne süre tanıtılacağı ise az önce bir sır olarak saklamayı seçim etti.

Önceki HaberGoogle, Kuantum Bilgisayarları Halka İndirecek!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir