Casusluk  suçlamalarını reddetti

Haberler admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

Casusluk  suçlamalarını reddetti

Yargı

Aralık ayında Huawei CFO’su Meng Wanzhou’nun Kanada’da göz altına alınması ile ilgili değerlendirmede yer alan Ren Zhengfei, “Huawei, Çin ile ABD arasındaki ticari ihtilafta sadece bir susam tohumu. Çin ile ABD arasındaki ticaret çatışmasının işimiz üstünde büyük bir etkisi olmamıştır. 2019 için %20’lik bir çoğalma hedefimiz var.

“Batı’daki bir takım ırk Huawei’nin ekipmanlarının bir cins ideolojiyle damgalandığına inanıyor. Bu perspektif, sanayi devrimi sırasında dokuma makinelerinin dünyayı negatif etkileyeceğini düşünen insanları hatırlatıyor. Bizler yalnızca telekom operatörlerine donanım sağlıyoruz ve bu ekipmanın bir ideolojisi değil. Kullanılan teknoloji de Huawei göre yok, telekom operatörleri tarafından yoklama edilir. Bunun da ötesinde, yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uymamızı emreden kurumsal politikamız ve esas meslek ilkelerimiz dobra dobra ortadadır. Amerika Birleşmiş Devletleri ve Avrupa Birliği’ne ahenk politikamızı geliştirmeyi de hem vaat ediyoruz. Dünyadaki telekom operatörlerinin de bize güvenmeye devam edeceğine inanıyorum.”

Yüksek teknoloji dünyasında, tek bir şirketin veya tek bir ülkenin ön plana çıkması yaklaşık olarak imkânsız. Artık bilgi dünyasındayız ve veri toplumunda, müşterek iş birliği fazla önemlidir. Toplumları yücelten de bu meslek birliğidir. Kanada ve Amerika’nın adalet sistemine güveniyorum. Devletler açık ve adildir. Bizler de adalet süreci tamamlandıktan daha sonra ayrıntılı bir değer biçme yapacağız.

Siber güvenlik önceliğimiz

Huawei, ideallerimiz ve toplumun daha ileri gitmesi için çalışıyor. Halka açık şirketler parasal kaygılarla rakamlara daha fazla odaklanma eğilimindedir. Huawei’nin ise idealleri çok bambaşka. Siber emniyet, verilerin korunması ve mahremiyet laf konusu olduğunda müşterilerimizle aynı tarafta olma konusunda kararlıyız. Hiçbir millete veya bireye asla zarar vermeyeceğiz. Biz bir şirketiz ve bir ticari kuruluşuz. Bir işletmenin değerleri, herif odaklı olması ve herif önceliğidir. Bu bağlamda, siyasi yönetimimiz ile ticari kurum olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlikler aralarında herhangi bir senet olması laf konusu değil.

5G’de sürat kesmeden yola devam ediyoruz

Ren Zhengfei, Huawei’nin küresel olarak 5G pazarında rekabet gücünü koruduğunu belirtti. Ren Zhengfei; “Şirket, bugün itibariyle 30’dan artı ticari sözleşmeye imza attı ve 2.570 öbür 5G berat sahipliğine ilave olarak, 25.000 5G baz istasyonunu da dünyanın ayrı bölgelerine şimdiden ulaştırdı. Üst seviye ürünler geliştirdiğimiz sürece, istek almaya devam edeceğiz. Ürünleriniz iyi değilse, tanıtımda ne kadar dinç olursanız olun, başarılı olmanız olası değil.

Bir Takım ülkeler Huawei’den ekipman satın almamaya karar verdi. böylece, odağımızı Huawei ile çalışmayı seçim eden ülkelere daha iyi hizmet edecek şekilde değiştirebiliriz. Bunun yanı sıra; müşterilerimizin pazardaki en gelişmiş ve yenilikçi ürünlere erişebilmelerini karşılamak için Ar-Ge yatırımlarımıza devam ediyoruz. hemen, Huawei’nin Ar-Ge yatırımı takvim ortalama 15-20 milyar ABD doları tutarındadır. Huawei olarak Ar-Ge özelinde toplamda 100 milyar ABD doları yatırım yapma planımız bulunuyor.”

“Huawei telekomünikasyon yetenekleri açısından dünyanın en kuvvetli şirketidir. Dünyada 5G altyapı ekipmanı üzerinde çalışan sadece birkaç şirket var ve birçok firma az önce beklenen seviyedeki teknolojilere sahip yok. Örneğin, Huawei’nin 5G baz istasyonları fiber temas gerektirmez. Bunun yerine, ultra geniş bant asıl taşıyıcıları teşvik etmek için, süper hızlı milimetrik-dalga teknolojisi kullanır. Bu, dünyadaki birçok bölge için hesaplı olarak da özgün bir bedel teklifi bununla birlikte.”

 

Ilk soruda elendi

18 milyon liralık soru işareti

Scott ve Sofia’nın aşkı para basıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir