Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı ortaya çıktı

Haberler admin 163 Okundu
sponsorlu reklam

Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı ortaya çıktı

Microsoft, Windows 98’deki Internet Explorer’dan beri maalesef fakat internet tarayıcıları konusunda rakiplerinin her zaman peşinde kalmıştı. Zamanında Netscape’in bile peşinde kalan Internet Explorer devri Windows 10 ile yerini Edge’e bırakmıştı.

Microsoft, Google Chrome’un tabanına geçiş yapacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Bugün ise Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı ortaya çıktı. Peki, Microsoft yeni internet tarayıcısı ile birincil defa başarılı olabilecek mi?

Microsoft, Edge tarayıcısının mükemmel olduğunu hatta Chrome’dan bile tehlikesiz olduğunu dile getirmişti. Natürel bu talimat tatmin edici olmadı ve Edge tarayıcısı da başarısızlık ile tanıştı.

Yazılım devi dikiş tutturamadığı internet tarayıcısında nihayet beyaz havlu attı ve Google Chrome’un tabanı olan Chromium‘a geçiş yaptı. 2019’un sonlarına içten Windows 10 güncellemesi ile kullanıma sunulması beklenen Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcı, bugün ekran görüntüleri ile karşımıza çıktı.

Yeni Edge tarayıcısı, Google Chrome’dan alışılmış olduğumuz bir tasarım ile gelecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni Edge tarayıcısı tabanı doğru Chrome’daki bütün eklentileri de destekleyecek. Bakalım yeni Edge tarayıcısı bu sefer başarılı olabilecek mi?

Sadece mart ve nisan aylarında yenebiliyor

Sakın ikinci kez ısıtıp yemeyin!

Koca şehri yuttu!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir