Civ 6’ya Osmanlılar geliyor!

Oyun admin 151 Okundu
sponsorlu reklam

Civ 6'ya Osmanlılar geliyor!

Civilization VI için Gathering Storm ilave paketinin yayımı yaklaşırken, Firaxis Games 4X strateji oyununa DLC ile beraber gelecek yeni bir uygarlığı daha duyurdu: Osmanlılar.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Süleyman’ın önderlik ettiği Osmanlı uygarlığı, abluka ünitelerini üretme ve kullanmakta sanatçı olacaklar. Kuşatma üniteleri, %50 imal desteğinin yanı sıra bölge (district) savunmalarına karşısında bonus zor de kazanıyorlar. Keza Osmanlılar kadar ele geçirilen şehirler nüfuslarını kaybetmiyorlar ve Osmanlı kontrolündeki tanıdık olmayan şehirler her tur fazladan kolaylık (amenity) ve sadakat (loyalty) kazanıyorlar.

Süleyman’ın kendi lider yeteneği ise oyunculara özel bir yeni Idareci (Governor) sunuyor. Yeni yönetici Ibrahim, diğer bir uygarlığın şehrinde kurulabilme özelliği ile geliyor. Banka’nın (Bank) yerini ise Osmanlıların özel binası olarak Kapalı Çarşı (Grand Bazaar) alıyor. Bu yapı, şehirde yer alan rahatlıkların (amenities) ve stratejik kaynakların fazladan kopyalarını sağlıyor.

Son olarak iki özel ünite bulunuyor. Osmanlılar ile beraber Berberi Korsan Gemileri (Barbary Corsair), oyundaki Privateer gemilerinin yerini alan fakat sahil şeridini yağmalarken hareket puanı harcamayan gemiler bu ünitelerin ilki oluyor. İkincisi de Musketman ünitesinin yerini alan Süleyman’ın özel ünitesi Janissary (Yeniçeri) oluyor.

Yeniçeriler fazla daha ucuz olmalarına karşın bir ücretsiz terfi ile geliyorlar ve yerini aldığı üniteden daha dinç. Ama Yeniçeri’nin bir dezavantajı da bulunuyor. Yeniçeriler ele geçirilen şehirlerde eğitilmedikleri takdirde bir nüfus puanı harcıyorlar ve bu da Osmanlı oyuncularını sınırlarını genişletmek için zor kullanmaya daha fazla itiyor.

Gathering Storm genişleme paketi beraberinde sekiz yeni uygarlığı getiriyor ve Osmanlı, bunların yedincisi oluyor. Genişleme paketinin PC için 14 Şubat tarihinde yayımlanması planlanıyor…

Önceki HaberOverclocker, 5.608MHz ile DDR4 Rekoru Kırdı Sonraki HaberEdge Güvenilmeyen Haber Kaynaklarını Bildirecek

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir