Devil May Cry serisinin yeni karakteri V kimdir?

Haberler admin 137 Okundu
sponsorlu reklam

Devil May Cry serisinin yeni karakteri V kimdir?

Video oyun dünyasına adını altın harflerle yazmayı başaran Devil May Cry serisi, ikinci oyunu hariç her bir oyunuyla oyunculara neşeli saatler yaşatmayı başardı. Dante ile başlayan maceramıza oynanabilir diğer karakterler dahil olsa da, hikayeye Dante dek tesir edecek birincil birey Nero olmuştu. Derhal ise Nero‘dan sonra oynanabilir ve asıl karakterlerden bir her birine biçiminde tanıtılan V ile aleyhinde karşıyayız. Seriye dahil olan V kimdir? Ve neden seriye dahil olmuştur, gelin her birlikte yakından bakalım.

Devil May Cry karakteri olan V kimdir?

Serinin yönetmeni Hideaki Itsuno‘nun fikriyle oyuna dahil edilen V, Devil May Cry serisinin öbür tarzda bir karaktere ihtiyacı olmasından dolayı oyuna ekleniyor. Nero ve Dante’nin zıttı olarak ayrıntılarıyla uzak dövüş yetenekleriyle bezenen V, öteki asıl karakterlerden kişilik olarak daha karmaşık bir yapıya sahip.

Şeytani güçlere sahip olan V’nin, oyuncular kadar gayet sıcak karşılanacağı düşünülüyor. Şiir kültürüne epeyce düşkün olan V, bu yönüyle oyuncuların aklına kazınacaktır. Hatta Devil May Cry 5′te geliştiricilerin söylediğine göre ara sıra yan karakterler kendisine küçümseyen tavırla “Shakespeare” olarak da sesleniyor.

Fiziksel güç olarak Devil May Cry evreninde yer alan karakterlerin arkasından kalan V, psişik güçleriyle düşmanlarına hasar verebiliyor. Griffon, Shadow ve Nightmare adını alan yaratıklarıyla savaş alanında dehşet salan V’nin geçmişi derhal süresiz. Her ne değin oyunda hikayeye nasıl dahil olduğunu öğrenecek olsak da, muhtemelen karakterin geçmişine dair o kadar fazla bilgiyle karşılaşmayacağız.

Dante ve Nero gibi iblis avcısı olan V’nin Dante ile ilk tanışmasıysa Devil May Cry’da oluyor. Dante’ye bir herif olarak dışarı giden V, Dante’den takviye istiyor. Dante ile tanışmak için Dante’nin yakın arkadaşı JD Morrison’ı kullanan V, bir gün barda Morrison’ın içkilerinin parasını öder. Kendisini Dante ile tanışmak istediğini söyleyen V, Morrison’la birlikte Devil May Cry’ın bulunduğu Inkar Grave City’e yolculuk eder. Geliştiricilerin şimdilik V ile alakalı berdiği bilgiler bu değin

V’nin fiilen kim olduğunu ve amacının ne olduğunu, 8 Mart 2019‘da tarihinde Devil May Cry 5‘in piyasaya çıkmasıyla öğrenebileceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir