DSX, Türk Lirası ile işleme geçti

Dijital para Bitcoin admin 185 Okundu
sponsorlu reklam

DSX, Türk Lirası ile işleme geçti

Finans dünyasının deneyimli isimleri tarafından kullanıcıların ve finans kuruluşlarının kripto paraya erişimini kolaylaştırma hedefiyle kurulan global kripto para borsası DSX, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini ve hedeflerini 3 Aralık’ta Conrad Istanbul Bosphorus’ta basın mensuplarıyla paylaştı.

Oynatİpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Türkiye pazarına girdiği günden bu yana kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaştığını açıklayan DSX CEO’su Mike Rymanov, Türkiye’nin lüzum kullanıcılar gerekse finans kuruluşları ölçeğinde global FinTech devrimine öncülük ettiğini vurguladı ve ekledi: “Türkiye’nin genç ve inovasyona açık nüfusu, yeni ve heyecan verici finansal fırsatları keşfetmeyi seviyor.”

201812031248526685.jpg Global kripto para devi, TL ile işleme geçti

Türkiye’den gördüğü yoğun ilgi karşı DSX’in tümüyle Türkçe bir platform ile pazarda varlığını sürdüreceğini kaydeden Rymanov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada kripto para alım satımında Türk Lirası ile işlem seçeneğinin aktif ışık halkası geldiğini duyurdu. Bu adımın DSX için kayda değer bir geliştirme yatırımı olduğuna uyarı çeken Rymanov, “Türkiye pazarına inandığımız için bu yatırımı yapıyoruz. Buradaki kullanıcıları ve finansal kuruluşları, kripto para ticareti yapmanın profesyonel yolu ile tanıştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Toplantıda DSX’in Türkiye pazarına ilişkin planlarından bahseden Rymanov, DSX’in Aralık ayı içinde Türkçe dil desteğiyle lokal hizmet sunmaya başlayacağını duyurdu ve ekledi: “2019 yılının ilk çeyreğinde ise kullanıcı dostu bir akıllı telefon uygulamasıyla kripto para alım satımını mobile taşıyacağız.”

Yasal mevzuata düzenli kripto para platformu

2018120312490451985.jpg

DSX’i öteki kripto para borsalarından ayıran en kayda değer özelliklerin başında, sadece son kullanıcılara yok, kripto teknolojileri keşfetmek isteyen finans kuruluşlarına da yasal uygunluğu yer alan hizmetler sunması geliyor. Finans kurumlarının emrindeki bulunduğu tüm protokollere ve yönetmeliklere uygun şekilde çalışan DSX, kara para aklamayla çaba politikalarından, operasyon takibi ve mali esneklik gibi öyle fazla konuda mevzuatlar çerçevesinde işliyor.

İLGİLİ HABER Instagram’da yanlış aşina 4 şey Önceki Haber”Dışkı” Emojisi, Bu Defa Olay Çıkarttı! Sonraki HaberTurkcell Çalışanları Geleceğe Çoktan Hazırlanmış

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir