EA Games, FIFA Points satmayı bırakıyor

Haberler admin 125 Okundu
sponsorlu reklam

EA Games, FIFA Points satmayı bırakıyor

FIFA oyuncularını yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. EA Games, Belçika’da FIFA Points satışını durdurdu. Avrupa’da bazı ülkelerde loot box sistemi ve kumar konusunda  epeyce sıkı yoklama uygulanıyor. Belçika’nın da dahil olduğu öyle fazla Avrupa ülkesinde, oyunlardaki mikro ödemeler, kutu açma gibi ticari faaliyetler kumar sayılıyor. böylece NBA 2K 19 bulunan böylece fazla içeriğe Belçika’da kısıtlama getirilmişti.

FIFA Points Belçika’da yasaklandı

Şimdi de sıra EA Games’e geldi. Belçika hükümetinin yeni hedefi EA Games oldu. EA Games bundan böyle Belçika’da FIFA Points satamayacak. Ülkemizde demin dijital oyunlardaki içeriklerle ilgili bir düzenleme olmadığı için bu durumun Türkiye’ye bir etkisi bulunmayacak. Oysa bu uygulamalar ve hukuki düzenlemeler yaygınlaşmaya başlarsa önümüzdeki yıllarda, kutu açma, oyun içi para, mikro ödeme yöntemlerine gelecek kısıtlamaları ülkemizde de görebiliriz. 

EA Games FIFA Points’ten oldukça büyük gelir elde ediyor. Belçika’dan önce Hollanda da oyun içi mikro ödeme yöntemlerini ve loot box’ların kumar sınıfına girdiğini duyuru etmişti. FIFA Ultimate Team’in, 2017 yılında yaklaşık 800 milyon dolar getirdiği varsayım ediliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir