Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One’a geliyor

Haberler admin 131 Okundu
sponsorlu reklam

Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

Yılların eskitemediği serilerden biri olan Final Fantasy tarafında bu aralar hareketli günler yaşanıyor. Son olarak meydana çıkan Final Fantasy XV‘in yeni indirilebilir içeriği dışında serinin efsaneleşen oyunları da her yerde gündemde. 

Final Fantasy X, X-2 ve XII’nin Switch ve Xbox One tarihi açıklandı

Serinin en sevilen oyunları aralarında gösterilen Final Fantasy X dışında devam oyunu olan Final Fantasy X-2 ve serinin özellikle oynanış anlamındaki en öbür yapımlarından biri olan Final Fantasy XII‘nin yeni platformlara göz kırptığını daha önce öğrenmiştik. Üç oyunun da hem Nintendo Switch hem de Xbox One platformlarına çıkacağı açıklanmıştı. İşte Square Enix yaptığı yorumlama ile oyunların çıkış tarihlerini de paylaştı.

Bu açıklamaya tarafından Final Fantasy X ve X-2 ikilisi 16 Nisan’da, Final Fantasy XII ise 30 Nisan’da bu platformlar için çıkacak. Üstelik yapılan bu ilan şerefine Akihiko Yoshida özel bir çizime de imza atmış. Final Fantasy X ve X-2’nin daha önce Mayıs 2015’te Playstation 4, Mayıs 2016’da ise PC’ye çıktığını hatırlatalım. Final Fantasy XII ise Zodiac Age ismi ile Temmuz 2017’de PS4’e, Şubat 2018’de ise PC’ye çıkmıştı.

Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir