Ekşi Sözlük Yazarı, Osmanlı Soyundan Gelenleri Aşağıladığı Gerekçesiyle Dava Edildi

Haberler admin 285 Okundu
sponsorlu reklam

Ekşi Sözlük Yazarı, Osmanlı Soyundan Gelenleri Aşağıladığı Gerekçesiyle Dava Edildi

Dönem dönem farklı alanlara yönlendirilmiş davalara ve başlıklara olan erişimlerin engellenmesiyle gündem olan Ekşi Sözlük, acilen de Osmanlı’nın aşağılandığı iddiasıyla dava konusu oldu.

Ekşi Sözlük, tarihi her tarafında birçok davaya ve yargılamaya konu olmuş bir platform. Bireysel ve başlık özelinde değişik engellemeler olsa da Ekşi Sözlük’ün işinin ehli avukatlarının bulunmasıyla birlikte, bugüne değin hiç toplu bir erişim engellemesiyle karşılaşılmadı.

Son dönemde birçok davaya konu olan Ekşi Sözlük, şimdi de ‘Osmanlı soyundan gelenleri aşağılama’ davasına konu oldu. Ekşi Sözlük’te, Aleviler ve Osmanlı başlığı aşağı alevlenen tartışmalar ardından, Ekşi Sözlük yazarlarından birine dava açıldı.

Söz konusu başlığın aşağıda, Volkan Y. isimli kişinin, “İte bak hele. Naifce ecdadıma sövmeyinmiş. Ahaha ezik it!” yazması ardından harekete geçen Kocaeli Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı, Volkan Y.’ye dava açtı.

Bakırköy 22. Asliye Canice Mahkemesi’nde talimatla ifade veren Volkan Y’nin avukatı Efkan Bolaç, “Osmanlı dönemi çoktan baştan, Cumhuriyet dönemindeyiz. Cumhuriyet savcısı illaki Diriliş dizisini çok seyretmiştir.” diye konuştu.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201901211037197193-eksi-sozluk-yazarina-dava/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir