Epic Games’in mağazası Steam’den daha temiz olacak

Haberler admin 179 Okundu
sponsorlu reklam

Epic Games'in mağazası Steam'den daha temiz olacak

Son zamanlarda Steam‘in en büyük rakiplerinden bir tanesi haline gelen Epic Games‘in mağazası Epic Store, belli adımlarla yoluna devam ediyor. Son olarak Quantic Dream‘in oyunları olan Detroit Become Human, Beyond Two Souls ve Heavy Rain gibi yapımları kendi platformuna özel yapan Epic Games, mağazası hakkında direktifler yaptı. Epic Games’in yöneticilerinden olan Tim Sweeney, Epic Store’un çöp oyunları kabul etmeyeceğini açıkladı. Nitelikli olan ve kendi kitlesine hitap eden oyunları mağazalarında satmak için kabul edeceklerini söyleyen Sweeney, bu sözüyle Steam’e emin bir anlamda gönderme yapmış oldu.

Epic Store, Steam’den daha öbür olacak

Steam‘de oyun yayınlamak eskiye nazaran daha kolay olduğu için, mağazada elle tutulur hiçbir yanı bulunmayan oyunlarla karşılaşabiliyoruz. 100 dolar ödediğinizde istediğiniz gibi oyun yayınlatmaya müsade veren Steam, bakalım bu politikasını değiştirecek mi?

Belirlenmiş aralıklarla yayınladığı oyunlarla da gündeme gelen Valve, umarız Epic Store aleyhinde rekabette geriye doğru düşmez. Epic Store‘a aleyhinde eli hala güçlü olan Steam, bakalım ilerleyen dönemlerde ne gibi adımlar atacak? Merak ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir