Esporun yıldızları GIST’te!

Oyun admin 146 Okundu
sponsorlu reklam

Esporun yıldızları GIST'te!

Dün sabahtan saat 10:00’da dördüncü kez kapılarını açan Türkiye’nin en büyük dijital ziyafet ve oyun fuarı GAMING İSTANBUL, ikinci gününde de oyun severler göre yoğun bir alaka fark etti. Toplam 18 bin metrekare alanda gerçekleştirilen fuarda oyun, ekipman ve aksesuar firmalarının stantlarının yanında, alışveriş ve oyun alanları, çocuk parkı da yer alırken, fuarı ziyaret eden oyun yayıncıları ve e-sporcular da hayranlarıyla buluşuyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

Ayda 20 bin TL’den fazla kazanıyorlar

201902011912286885.jpg Ayda 20 bin TL'den fazla kazanıyorlar

Olağan spor anlayışından farksız bir şekilde çalışan e-sporcular hakkında konuşan GAMING İSTANBUL Direktörü Cevher Eryürek, “Bu sene 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen e-spor ekosistemi Türkiye’de de tez gelişiyor. E-spor oyuncusu yapabilmek de tıpkı bir futbolcu, tenisçi, basketbolcu gibi sıkı çalışmayı gerektiriyor. Her gün bireysel ve toplu antrenmanlar yerine getirmek, bol bol oyun oynamak gerekiyor. Süratli reflekslere ihtiyaç olduğundan belirtilen bir yaş aralığında yapılabilen e-sporda profesyonel olanlar ayda 20 bin TL’den pozitif kazanç elde edebiliyorlar. Türkiye’de yalnızca oyuncu değil, oyuncu koçları, hakemler, yayıncılar da bu ekosistemin manâlı bir parçası ve bu alanlarda da gelişmeler var. Bunun yansımalarını da her sene olduğu gibi GAMING İSTANBUL’da giderek güçlenen bir şekilde görüyoruz,” dedi.

Milyonlarca genç onları peşine düşüp takip ediyor

GAMING İSTANBUL’un ikinci gününde Fenerbahçe PUBG e-spor takımının yanı sıra, Twitch ve YouTube gibi ağlarda oyun üzerine internet yayınları yapan fenomenler de büyük ilgi fark etti. Fortnite standında Cantuğ Özsoy (UNLOST), Dell standında AlpTV, Berkriptepe, Fox Gaming ile Tuana Yılmaz (Poppiceyn), Omen by HP standında Fenerbahçe PUBG e-spor takımının yanı sıra, Aral standında Just Dance Dünya Şampiyonu Umut Tütüncü de hayranlarına coşku dolu dakikalar yaşattı.

Aileleri davet dolu bir hafta sonu bekliyor

2019020119123536585.jpg Aileleri eğlence dolu bir hafta sonu bekliyor

Hafta sonu baştan başa oyun dünyasının ünlü isimleri fuarda oyunseverlerle bir araya gelmeye devam edecek. Fortnite standında 2 Şubat saat 12:00-16:00 aralarında Batuhan Bozkan (Videoyun), Batuhan Büyükakkan (Platen), 13:00 – 15:00 aralarında Tuna Akşen (PintiPanda), 12:00 – 14:00 arasında Ferit Karakaya (wtcN), 14:00 – 16:00 arasında Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen) yer alacak, Aral standında 31 Ocak – 3 Şubat arasında Just Dance Dünya Şampiyonu Umutcan Tütüncü, Omen by HP standında 2 Şubat’ta Necati Akçay (Zeon) ve Fox Gaming ile Tuana Yılmaz (Poppiceyn) yer alacak.

Toplam 20 bin TL layık ödüllü yarışmalar GAMING İSTANBUL’da dijital oyun ve kurgu karakterleri tasarladıkları kostüm ve aksesuarlarla en iyi yansıtanları da para ödülleri bekliyor. Toplam 10 bin TL layık ödüllü GIST Cosplay Yarışması’nın jürileri aralarında Issabel Cosplay & Other, Calypsen Cosplay, Anastasia Komori gibi dünyaca ünlü cosplay sanatçılarının yanı sıra, yarışmanın geçen yılki kazananı Âlem Yallı da bulunuyor.

Cosplay meraklıları, Fortnite standındaki cosplay yarışmasına da katılarak toplam 10 bin TL’lik ödülden pay alabilecek. Ayrıca fuarın bileklik sponsoru olan InGame Group – Zula, tüm ziyaretçilere popüler yerli FPS oyununda 10 TL’lik bedava kredi hediye ediyor.

Hepsiburada’nın ‘Destansı Sponsor’luğu ile gerçekleştirilen GAMING İSTANBUL’da Playstation, Epic Games, Epin – YesilyurtGame, Omen by HP, Aral, Redbull, Dell Alienware, Vodafone Freezone, XDRIVE, setimedia, LaSalleCollege, 13 Aksesuar gibi şirketler yer alırken, fuarın bileklik sponsoru InGame Group – Zula, B2B Nadir Sponsoru Xsolla, buluşma sponsoru Inlingo, Indie Lounge sponsoru ise Unreal Engine oldu.

Önceki HaberDLive, Gaming İstanbul 2019’da! Sonraki HaberFirefox Reference Browser Yeni Tasarımla Geliyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir