Facebook, gençlere aylık 20 dolar veriyormuş

Haberler admin 131 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, gençlere aylık 20 dolar veriyormuş

Mesela kısa vakit önce #10yearchallenger akımı vardı. Bu akımda şahısların 10 yıl önceki halleriyle aktüel halleri karşılaştırılıyordu. İşte bu görseller sayesinde FB’un yüz tanınma sistemi üstüne ayrı çalışmalar yaptığı gündeme gelmişti. Natürel ancak örnekler artırılabilir. Öyle fazla tatbik için “bahşedilen izinler” büyük soru işaretleri oluştururken üstelik “para karşılığı müsade verenler” var.

Techcrunch’taki habere tarafından sosyal medya devi, 2016 yılından bu yandan 13-35 yaş aralığındaki kullanıcılarından aylık 20 dolar karşılığında bireysel verilerini depoluyor.

Firma, kullanıcılara Facebook Research VPN uygulamasını sunuyor ve arkasından kullanıcıların web gezintileri, konum bilgileri çektiği fotoğraflar, telefonlaşmaları ve hatta özel mesaj içerikleri deha Facebook göre erişilebilir ışık halkası geliyor. Tıpatıp Onavo projesi gibi, ama bu dilekçe geçtiğimiz haziran ayında Apple AppStore’da yasaklanmıştı.

ise, kişi haklarının ihlali idi. Gelen bilgilere tarafından Research VPN de yakında Apple’ın uygulama marketinden kaldırılacak.Bu arada, sosyal ağ devinin bu projesi Android tarafında hâlâ devam ediyor. İlerleyen günlerde bir düzenleme ya da köklü bir değişiklik yapılır mı, demin belirli yok.

Görenler hayrete düştü

Makyajsız yakalanınca kaçtı!

Yıllar daha sonra ilk olarak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir