Facebook, kripto yasağını gevşetti!

Dijital para Bitcoin admin 150 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, kripto yasağını gevşetti!

Facebook, Ocak ayının sonunda kripto para birimlerinin tanıtan bütün reklamları yasaklamıştı çünkü firmanın bir blog yazısında yazdığı üzere bunlar “sıklıkla yanıltıcı ya da yanlış yönlendirici reklam yöntemleri ile bağlantılandırılıyorlardı.” Acilen ise platform bu konudaki konumunu azıcık yumuşatmaya karar verdi ve yalnızca Facebook tarafından onaylanan reklamcılardan olsa da, kripto para birimi reklamlarına izin verecek. Buna karşın birincil para önerilerini içeren reklamlara izin verilmeyecek.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Reklamlarını yayımlamak isteyen reklamcıların sahip oldukları lisanslar, yaptıkları borsa alışverişleri ve kripto para birimleri reklamlarıyla ilgili olabilecek diğer geçmiş bilgileri ile dolu bir form aracılığı ile başvurmaları gerekecek. Oysa firmanın ürün yönetimi yöneticisi Rob Leathern’in bir blog yazısında belirttiği üzere bu da Facebook’un alacağı geri bildirime tarafından değişken.

Facebook, Engadget’a yaptığı doğrulamada bunun bir geri dönüş olmadığını ve yalnızca Ocak ayı ilke değişimine yapılan bir güncelleme olduğunu belirtti. Ayrıca bu, kripto para birimlerinin yılın başlangıcından beri yaşadıkları hal değişimini de yansıtıyor. Bitcoin, Aralık ayında 19.000 dolar değerindeyken bu yazı yazıldığı sırada 6.000 doların derhal üzerinde bir değere sahip. Hatta aradan geçen bu zaman içerisinde Facebook kendi para birimini başlatmayı bile düşünmüştü. Twitter ve Google’ın da yasaklar üzerine tutumlarını değiştirip değiştirmeyecekleri ise hâlâ belirli yok.

Önceki HaberSony’den Türkiye’ye Veda Sinyali Sonraki HaberApple ve Samsung’un Patent Kavgası Sona Erdi!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir